www.bestweb.com.mk
Се наоѓате во делот: Почетна

Обложувалници Депортиво

“По Реал се враќам во Англија“

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо вели дека по истекот на договорот со кралскиот клуб ќе прифати понуда на некој англиски премиерлигаш...
Повеќе...
 

“Вистински момент да ја покажеме силата“

Тренерот на Манчестер Сити Роберто Манчини изјави дека неговата екипа е многу мотивирана и подготвена да се врати на победничките патеки по...
Повеќе...
 

Одредени двојките од 1/8 финалето во ЛШ

Денес во Нион Швајцарија се извлечени паровите за осмина финалето од најелитното фудбалско натпреварување Лигата на Шампиони...

Повеќе...
 

Анелка потпиша за Шангај

Францускиот интернационалец ја прифати понудата од Шангај и потпиша двегодишен договор кој му обезбедува неделна плата од 230,000 евра. 32-годишниот напаѓач...
Повеќе...
   

Крај на сезоната за Видиќ

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, нема да игра до крајот сезоната поради повреда на вкрстените лигаменти. Повредата на лигаментите на десното колено ...
Повеќе...
 

Шок во Манчестер

Наполи, ЦСКА Москва, Базел и Лион се последните патници во осмина финалето од Лигата на Шампионите, а испаднаа Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Ајакс и Лил... Повеќе...
 

Тевез во Милан до крајот на денот?

Италијанскиот фудбалски клуб Милан би можел до крајот на денот да постигне договор со  Манчестер Сити околу условите за позалмица и трансфер... Повеќе...
   

Почина бразилската легенда Сократес

Капитенот на бразилската фудбалска репрезентација од Светското првенство во 1982 година, д-р Сократес починал утрово во болницата во Сао ... Повеќе...
 

Од јануари соиграчи во Анжи?

Дел од руските медиуми објавија вест дека екипата на Анжи, за кој игра поранешниот соиграч на Роналдињо од репрезентацијата Роберто Карлос ... Повеќе...
 

Берлускони се враќа на чело на Милан

Довчерашниот италијански премиер Силвио Берлускони соопшти дека се враќа на својата функција претседател на фудбалскиот клуб Милан...
Повеќе...
   

Лист 1 од 30

Breaking News

                      26 Декември 2011

- Боаш ќе добие 180 мил.евра за засилувања

- Мурињо: По Реал се враќам во Англија

- Меси сака трофеи со Аргентина

- Јунајтед со нов договор за Гигс

- Челзи ја губи трката за титулата

- Марио Гетце сака да игра за Барселона

- Манчини наскоро најплатен тренер на Островото

- Мурињо не го пушта Алтинтоп

- Фергусон за Модриќ нуди 30 мил.фунти

- Реал и Ајакс во трка по Чиву

- Јувентус и Челзи го бараат Игуаин

- Анџелоти две ипол години во ПСЖ

- Фергусон: Парите не носат секогаш титула

- Кака се сели во ПСЖ?

- Адријано негира дека застрелал девојка

- Липи: Буфон се враќа и тоа е најважно

- Мартин Касерес пред потпис во Јуве

- Насри: Не си заминав поради парите

- Робињо: Среќен сум во Милан

- Компани: Чуствувам дека ова е наша сезона

- Венгер: Божичните дуели се клучни

                      18 Декември 2011

- Едуардо Варгас потпиша за Наполи

- Мурињо: Се вративме таму каде што припаѓаме

- Чех ги почести Виган со бод

- Нејмар: Меси е мојот идол

- Роналдо: Бевме навистина одлични

- Алегри: Трпението се исплатеше

- Али Сисоко на мета на Челзи

- Венгер не е заинтересиран за Подолски

                        17 Декември 2011

- Камерун го суспендираше Ето на 15 натпревари

- Нејмар: Ќе му го побарам дресот на Пујол

- Баерн есенски шампион

- Венгер: Шансите со Милан ни се 50:50

- Гвардиола:Победата во финалето е нашиот сон

- Платини: Меси е најдобар

                     16 Декември 2011

- Де Лаурентис: Не се плашиме од Челзи

- Јувентус заинтересиран за Албиол

- Боаш: Ќе биде тешко против Наполи

- Балак заминува од Леверкузен, ќе оди во МЛС?

- Виља: Ќе се вратам за финалето во Минхен

- Донован на заем во Евертон

- Роналдо е незадоволен во Реал?

- Пасторе сака во поголем клуб

- Алегри: Арсенал не се за потценување

- Тевез: Каков Милан, се враќам во Бока

- Де Бур: Јунајтед е фантастичен противник

- Аршавин: Само сакав да го избегнеме Зенит

- Интер најблиску до Пол Погба од Јунајтед

- Рејес се враќа во Севиља?

- Фиго: Марсеј е тежок противник

- Милан прославува 112 години

- Канаваро: Златната топка треба да ја добие Чави

- Нистелрој си заминува од Малага?

                    14 Декември 2011

- Пеп: Виља не е за продажба

- Раниери задоволен од победата

- Челзи го продава Торез за 20 мил.фунти

- Руски милијардер го презема Монако

-Тотенхем се вклучи во трка по Тевез

- Реднап бара двајца судии на натпревар

- Трезеге пред трансфер во Ривер Плата

- Наполи го сака Бориело на позајмица

                     13 Декември 2011

- Бензема најдобар француски фудбалер за 2011

- Лампард: Клупата ме фрустрира

- УЕФА ги казни Зенит и Селтик

- Касерес ја напушта Севиља

- Олиќ: Сакам повторно да играм со Клосе

- Галијани: Пато и Робињо се недопирливи

- Марио Геце ќе паузира месец дена

- Марка: Роналдо е со скршена гордост

- Марадона суспендиран и парично казнет

- Барселона ќе го задржи Исак Куенка

- Кака на мета на Хери Реднап

- Марота: Можеби ќе го продадеме Красиќ

- Боаш: Повторно сме во игра

- Венгер: Имаме пари за засилувања

- Ферги: Во Мурињо се гледам себеси

- Ето го вика Дрогба во Анжи

- Конте задоволен од играта против Рома

- Раниери: Мораме да останеме мирни

- Форлан: Едвај чекам да се вратам во игра

                     10 Декември 2011

- Анри доби статуа пред Емирати

- Баерн ќе го продава Робен?

- Баерн без половина тим против Штутгарт

- Боаш: Загубиме ли од Сити, ја губиме и титулата

- Севиља не се откажува од Пандев

- Фергусон: Нема да купуваме во јануари

- Венгер: Анри може да биде добар тренер

- Буфон: Не размислуваме за Скудетото

                      09 Декември 2011

- Заврши сезоната за Видиќ

- Милан се сврти кон Солдадо

- Реднап: Никој не си оди во јануари

- Фарфан на мета на Интер

- Шалке влегува во трка по Подолски

- Интер го нуди Милито на Тотенхем

- Милан не го дава Пато

- Апсење во Хрватска за местење натпревари

- Јуве во 1/4 финале од купот на Италија

- Де Роси: Сакам да останам во Рома

- Раниери: Мораме да бидеме позитивни

- Калдерон: Мурињо е обичен лузер

- Анџелоти: Италијанскиот фудбал никогаш не бил мртов

- Клосе спремен за Лече

 

                      08 Декември 2011  

- Видиќ паузира четири месеци

- Меси: Класико ќе ја одреди сезоната

- Манчини: Жалам за навивачите и играчите

- Березуцки и донесе 1/8 финале на ЦСКА

- Динамо Загреб најлош тим во историјата на ЛШ

- Хамшик: Направивме вистинска сензација

- Евра: Нашето играње во ЛЕ е понижувачко

- Милан сега го сака и Маскерано

- Раниери: Ништо не ни оди од рака

- Ди Натале: Јуве има повеќе шанси од Милан

- Фердинанд: Трофеј е трофеј, ќе ја освоиме ЛЕ

- Реал го израмни својот рекорд од 15 победи во низа

- Венгер: Едвај чекам да го гледам “Ел Класико“

- Гомис со најбрз хет-трик во историјата на ЛШ

- УЕФА ја намали казната на Руни на два меча

- Експресен отказ за тренерот на Динамо 

- Ериксон: Не можам да поверувам дека Лион победи со 7:1

- Гомис: Најсреќен ден во Лион, пресуди црвениот картон

                    07 Декември 2011

- Тевез во Милан до крајот на денот?

- Гвардиола стигна до 150-та победа

- Боаш: Им удривме шлаканица на критичарити

- Анелка се дели во Шангај

- Лам: Одиме во Англија да победиме

- Реал и Рома по Кајл Вокер

- Алегри: Бесен сум, ова не смее да се повтори

- Подолски го напушта Келн

- Раул заминува од Шалке, доаѓа Милито

- Канаваро: Наполи има историска шанса

- Кануте заминува во Анжи?

- Роналдињо: Барса ќе победи во “Ел Класико“

- Коларов паузира четири недели

                       05 Декември 2011

- Меси, Роналдо и Чави кандидати за златната топка

- Бока Јуниорс шампион во Аргентина

- Коринтијанс по петти пат шампион на Бразил

- Фабрегас: Не се плашиме од Реал

- Нејмар фудбалер на годината во Бразил

- Козми нов тренер на Лече

- Рејес на чекор до Галатасарај

- Кавани: Сакам да играм во Шпанија

- Пирло: Сакам да успеам со Јуве

- Артета: Ван Перси не може се сам

                      04 Декамври 2011

- Почина бразилската легенда Сократес

- Барса со петарда во мрежата на Леванте

- Фабрегас: Првиот гол ја олесна работата

- Мацари: Пандев е добар, но Хамшик е подобар

- Робен очекува нов договор од Баерн Минхен

- Чичарито ќе паузира еден месец

- Ван Дер Вил сака во Валенсија

- Мурињо: Ди Марија покажа зошто игра во Реал

- Анелка и Алекс си одат од Челзи

- УЕФА го суспендираше Аквилани поради пеналот со Барса

- Павличенко се враќа во Русија

- Тиаго Мота: Вината е наша

- Раниери: Ризикот не ни се исплати

- Морати: Не го продавам Интер

- Рафа на клупата на ПСЖ?

- Венгер не размислува за засилувања

- Коло Туре блиску до ПСЖ?

- Јуве се врати на врвот во Сериа А

- Лампард за Модриќ, Пато за Тевез?

- Њукасл без Тејлор до крајот на сезоната

                      01 Декември 2011

- Јунајтед елиминиран од Карлинг купот

- Ливерпул и Сити во 1/2 финале од Карлинг купот

- Паок славеше со 2:1 во Лондон

- Хјуз најблиску до клупата на Сандерленд

- Мекелеле можен тренер на ПСЖ?

- Шеикот Мансур воодушевен од работата на Манчини

- И Порто го сака Лазовиќ

- Тевез мора на диета

- Нова повреда на Карваљо

- Милито сепак ќе си оди од Интер?

                       30 Ноември 2011

- Палавичино: Пандев ги докажа своите квалитети

- Сити по 36 години славеше кај Арсенал

- Пандев сака да остане во Наполи

- Венгер не е задоволен од резултатот

- Инзаги ги напушта росонерите

- Боаш бара подршка од навивачите

- Берлускони се враќа на чело на Милан

- Амаури се поблиску до Тотенхем

- Кака не сака да премине во ПСЖ

- Леверкузен го откупи договорот со Лено

- Капело: Никогаш во Интер

- Сандерленд го отпушти Стив Брус

- Абијати две недели повреден

- Освалдо: Жалам што го удрив Ламела

- Реднап го сака Анелка

- Мексес се враќа против Плзен

                      29 Ноември 2011  

- Дрогба го напушта Челзи

- Росел: Додека сум претседател, Меси не си оди

- Капело типува на Милан,Јуве и Наполи за Скудетото

- Макси Лопез од Катанија во Милан

- Гути ќе игра во Азија

- Виљареал лесен плен на Малага

- Трапатони останува селектор на Ирска

- “Граѓаните“ ќе почнат со распродажба

- Раниери сеуште верува во Интер за Скудетото

- Миркуловски: Ремито е најреален исход

- Кавани не игра против Јувентус

- Солдадо решение за Ливерпул

- Ето: Сите сакаат во Анжи

- Канаваро: Наполи не смее да изгуби од Јувентус

- Галас: Играме кака Шампиони

- Даглиш: Смешно е што имаме само еден ден одмор

- Ван Перси: Артета донесе искуство и интелигенција

- Амаури на мета на ПСЖ

                     27 Ноември 2011

- Пепе му донесе победа на Јуве во Рим

- Кикс на Барса, Реал на +6

- Шест фудбалери на Того загинаа во сообраќајна незгода

- Партизан триумфираше на Маракана

- Конте: Потврда за зрелоста на Јуве

- Касиљас: Одлична серија, не беше лесно

- Алегри: Тевез? Јас би го сакал правиот Пато

- Реја: А пенал за нас?

                         26 Ноември 2011

- Јунајтед одигра реми со Њукасл на Олд Трафорд

- Еду Реја: Ќе биде тешко против Јуве

- Луис Енрике: Заслуживме барем еден бод

- Фалкао ќе го пропушти мадридското дерби

- Милан е прв избор на Тевез

- Неста во аут до крајот на годината

- Боаш: Оставете ме на мира

- Милионерите го совладаа Шалке

- Анжи го сака Капело за тренер?

- Фергусон нема да се засилува во јануари

- Раниери: Доста е чекорење, време е за трчање

- Гвардиола: Не очекува тежок период

- Зарате: Можам и подобро

- Красиќ: Не си одам од Јуве

- Фергусон: Не ги отпишувајте Арсенал и Челзи

- Интер месец дена без Лусио

- Катанец селектор на Албанија

- Дефо не сака да си оди од Тотенхем

                         24 Ноември 2011 

- Боаш: Јас сум крив

- Запалено македонското знаме во Косово

- Ибра и Гвардиола не се поздравија

- Алегри: На вистински пат сме

- Лампард сака нов договор со Челзи

- Боаш: Мораме да ја надминеме кризата

- Сити: Тевез нема да оди на позајмица

- Тоти повторно повреден

- Виља: Милан е опасна екипа

- Неста ја истегна задната ложа

- Ван Перси: Соиграчите се заслужни за моите голови

- Ферер: Ова ми беше најдобар меч во годината

- Венгер: Гетце е играч на иднината

- Гвардиола: Голема чест е да се победи на Сан Сиро

                    23 Ноември 2011

- Лил сака да го задржи Џо Кол

- Бензема: Сега сум во најдобра форма

- Фергусон: Не се плашиме од никого

- Клоп: Натреварот со Арсенал е се или ништо

- Барса го сака Ешли Кол

- Николас Анелка заминува во Кина?

- Тевез на чекор до Милан?

- Хамшик: Не е се до парите

- Адебајор сака да остане во Тотенхем

- Меси: Иниеста и Чави се заслужни за мојот успех

- Шукер: Реал им одржа лекција по фудбал на Динамо

                       21 Ноември 2011

- Барселона без Иниеста на Сан Сиро

- Даглиш: Прекрасен ден за Ливерпул

- Костакурта: Тевес е идеално решение за Милан

- Валенсија го сака Муслера

- Балак го напушта Леверкузен на крајот од сезоната

- Интер го бара Марко Ројс

- Руни нема да игра против Бенфика?

- Манчини: На исто ниво сме со Барса, Реал и Јунајтед

- Фергусон го сака Рамирез од Челзи

- Педро: Фаворити сме во сите натпреварувања

- Видиќ: Не се плашиме од Сити

- Палермо бара 35 мил.евра за Иличиќ

- Озил: Мурињо од нас направи семејство

- Конте: Ќе продолжиме од каде застанавме

                        20 Ноември 2011

- Снајдер од 3 до 5 недели надвор од терените

- Пато: Се враќам посилен и попаметен

- Мацари: Требаше Лацио да го победиме 4:0

- Алегри: Штета, заслуживме да победиме

- Гвардиола: Имам многу доверба во Давид Виља

- Касиљас: Oваа победа ќе се памети

- Боаш: Во игра сме на сите фронтови

- Венгер: Арсенал е клубот на мојот живот

- Сити единствена непоразена екипа вп Премиер лигата

- Арсенал пет победи во низа, Ван Перси повторно јунак

                        19 Ноември 2011

- УЕФА ја казни Бугарија поради расистички навреди

- Манчини: Готово е со Тевез, нема веќе враќање

- Алегри: Мораме што поскоро на врвот на табелата

- Киву заминува, Занети и Камбијасо до крајот на кариерата

- Фергусон не го пушта Бербатов

- Реина: Суарез може да биде подобар од Торес

- Јунајтед без Клеверли до крајот на годината

- Капело: Фил Џонс е како Барези и Хиеро

- Чех: Се надевам во недела дека нема да примам гол

- Бејл:Убаво е кога ве поврзуваат со Барса

- Виера: И Тевез и улога во нашиот успех

- Лацио без Клосе на дербито со Наполи

                         18 Ноември 2011

- Ноер освои 1/2мил.евра на „Кој сака да биде Милионер“

- Милан заитересиран за Тевез

- Манчини го сака Де Роси во Сити

- Реал нуди 60 мил.евра за Руни

- Робен: Најстрашна повреда во мојата кариера

- Абидал ја напушта Барселона

- Шпанија најскапа селекција во светот

- Сити ги нуди Тевез и Коларов за Давид Виља

- Анжи му нуди 12 мил.евра годишно на Дрогба 

                      17 Ноември 2011

- Ван Гал се врати во Ајакс

- Меси: Оставете ги споредбите со Роналдо

- Аршавин сака назад во Русија

- Роналдињо се сели во Панатинаикос

- Одбиена жалбата на Јуве, титулата останува во Интер

- Барези: Барса е подобар тим од Барса

                     16 Ноември 2011

- Турција му даде отказ на Гус Хидинг

- Заврши сезоната за Бурдисо

- Лалињата овенаа во Хамбург

- Таиво меѓу Њукасл и Ливерпул?

- Сисе сака да се врати во Франција

- Лацио го бара Диара од Реал

- Роналдињо се враќа во Европа

- Карваљо почна да тренира

- Наполи заинтересиран за Бербатов

- Галијани: Повеќе години сонувам за Дрогба

- Росел: Нема да дадеме 40 мил.евра за Бејл

- Роналдо: Далуку сме подобри од БиХ

- Балотели: Одиме на ЕУРО по титула 

                       14 Ноември 2011

- Гути го напушти Бешикташ

- Морати би го вратил Балотели во Интер

- Зидан: Реал веќе не е зад Барса

- Рома одби 70 мил.евра од Челзи за Де Роси

- Тевез не се враќа во Манчестер

- Батистута сака да ја води Аргентина

- Галијани: Балотели? Прескап е за нас

- Сити нуди богатство за Тиаго Силва

- Јунајтед не го продава Нани

- Гатузо повторно тренира

                        13 Ноември 2011

- Манчини: Среќен сум поради Балотели

- Интер ја прифати понудата на Севиља за Пандев

- Сантос го сака Робињо

- Шалке ќе го размени Фарфан со Аршавин

- Лампард: Тери не е расист

- Маркизио: Балотели се промени

- Мурињо: Бензема многу напредуваше

- Чачарито: Сеуште не сум на нивото на Солскер

- Нова повреда на Ван Дер Варт

- Давид Виља во Интер?

- Роналдо: Никогаш не сум играл на полош терен

                         11 Ноември 2011

- Барселона нуди 35 мил.фунти за Герет Бејл

- Ван Перси не сака нов договор?

- Алегри: Меси и Роналдо не се подобри од Ибра

- Клосе: Германија е најсилна во Европа

- Киву пред заминување во Алакс?

- Анџелоти од следната недела во ПСЖ?

- Макси Лопез сака во Милан

- Максвел повторно интересен за Милан

- Кака: Го сакам Милан, но не сум помислил да се вратам

- Зампарини: Не сум расист

- Волкот: Фабрегас е идеален за Барса

- Џоковиќ си зема 1,6 мил.евра и се повлече од турнирот во Парис

- Робен го напушти тренингот поради повреда

                       10 Ноември 2011

- Нејмар останува во Сантос до 2014 година

- Балотели: Не сум луд, иако правам чудни работи

-Тихуана му нуди 1 мил.долари месечно на Бекам

- Наполи го бара Бербатов

- Аршавин: Ако не играм, си одам

- Реал го бара Видиќ

- Хазард сака само во Реал

- Кике Санчес Флорес нов тренер на Ал Ахли

- Отмар Хитцвил: Хрватска е фаворит со Турција

                       09 Ноември 2011

- Ибра: Калчополи е една голема глупост

- Балардини се враќа на клупата на Каљари

- Меси: Критиките не ме интересираат

- Гвардиола: Реал сега игра подобро од нас

- Геце: Баерн ќе биде шампион оваа сезона

- Јунајтед подготвува 40 мил.евра за Снајдер

- Босингва не сака да игра за Португалија

- Буфон: Имаме многу добар напад

- Пасторе: Ќе бидам подобар по паузата

- Челзи со нова понуда за Кејхил

- Ибра: За Мурињо би дал се

                         05 Ноември 2011

- Одложена Џенова - Интер поради невреме

- Роналдо ја доби “златната копачка“

- Деј Пјеро: Не одам во пензија

- Ето сака да се пензионира во Анжи

- Даглиш: Не ни се неопходни Џерард и Карагер

- Руни за моли УЕФА за помала казна

- Бенитез: Реал може да ги освои сите титули

- Манчини: Баотели е новиот лидер на Азурите

- Ван Перси и Манчини најдобри во октомври

- Меси: Немам проблеми со Давид Виља

- Дрогба го менува Касано?

- Арсенал го сака Марио Геце

- Галас: Три бода за Реднап

                        04 Ноември 2011

- Бекам: Фергусон ми е како втор татко

- Пато наскоро се враќа на терените

- Касано се враќа за пет месеци

- Хунтелар го оперираше носот

- Фергусон: Мојата кариера е како бајка

- Ибра: Јас сум Ферари, а Пеп ме возеше како Фиат

- Дел Пиеро преминува во Милан?

- Боатенг се откажа од репрезентацијата на Гана

- Реднап: Не можев да дишам

- Јаја Туре: Сеуште не сме на нивото на Барса

- Јунајтед без Евра на дуелот против Сандерленд

- Евертон и Севиља во трка по Шамак

- Калстром го продолжи договорот со Лион

- Лукаку останува во Лондон

- Тевез: Сите ќе ве тужам

- Видиќ: Фергусон навистина е “голем“

- Меси: Реал е подобар од минатата сезона

- Швајни успешно опериран

- Ф1: Маса си заминува од Ферари?

- Милан го сака Тевез

- Капело ќе го земе Руни за ЕУРО 2012

                         03 Ноември 2011

- Хајнкес: Знаев дека Наполи ќе не намачи

- Реал лесно на Жерлан

- Швајнштајгер ќе паузира од 4 до 6 недели

- Раниери: Среќен сум поради голот на Милито

- Монтоливо помеѓу Интер и Милан

- Нејмар од лето во Реал за 53 мил.евра

- Мурињо: Имавме контрола во сите 90 минути

                       02 Ноември 2011  

- Касано мора на операција на срцето

- Мота: Самите сме си криви што сме на дното на табелата

- Тони три месеци без возачка поради пијана состојба

- Тевез ќе добие уште една шанса?

- Меси ги надмина Марадона, Роналдо, Бест и Чарлтон

- Фергусон: Рио ја загуби брзината

- Реднап во болница на операција на срцето

- Андре Боаш: Проблем е реализацијата

- Рој Кин нов тренер на Лестер?

- Давид Силва: Играм во животна форма

- Џеко: Мораме да славиме во Шпанија

- Раниери: Не сум волшебникот од Оз

- Виљареал без Запата месец дена

- Интер ќе го стави Снајдер на аукција

- Валенсија без Банега шест месеци

- Ф1: Промена на правилата за квалификации

- Џерард татко по трет пат

                      31 Oктомври 2011

- Касано претрпел мозочен удар

- Ван Перси демантираше нацистички поздрав

- Џерард заврши со гипс на глуждот

- Јоветиќ го продолжи договорот со Фиоре

- Хазар: Спремен сум да го напуштам Лил

- Солскјер му ја донесе првата титула на Молде

- Рибери сака да ја заврши кариерата во Баерн

- Мурињо седум години без пораз во октомври

- Џоковиќ: Не сум непобедлив

- Матри: Милан е фаворит за Скудетото

- Меси пред нов јубилеј - 200-ти гол во Барса

- Олиќ сака да си оди од Баерн

- Чезена го отпушти тренерт Марко Џампаоло

- Боатенг два натпревари суспензија

- Кака и Арбелоа го пропуштаат Лион?

- Галијани: Касано се чуствува подобро

- Се враќа Санчез во Барса против Плзен

- Морати најавува засилувања

                          30 Октомври 2011

- Сити го продолжува патот кон титулата

- Ван Перси со хет-трик го уништи Челзи

- Парма го сака Пипо Инзаги

- Баерн сигурен во Минхен

- Јуве го преслуша и Интер

- Андре Боаш: Не ја менуваме нашата игра

- Гвардиола: Премногу претрчавме против Мајорка

- Луис Енрике: Не сме ни близу до Милан

- Сега и Бејл на мета на Анжи

- Адријано надмина 106 килограми

- Нова повреда на Маикон

- Раниери: Јувентус може до Скудетото

- Удинезе го одржува чекорот на врвот

                          27 Октомври 2011

- Леванте продолжува со победи

- Алегри доби покачување од 500,000 евра

- Кастелаци го спаси Интер од уште еден пораз

- Тевез казнет со 800,000 фунти

- Реал бара 9 мил.евра за Гранеро

- Красиќ на позајмица во Дортмунд?

- ПСЖ нуди 50 мил.евра за Хазард

- Ето: Ме плаќаат колку што вредам

- Ериксон го презема Блекбурн

- Алегри сеуште незадоволен од Милан

- Раниери: Се навикнавме на пенали

- Формула 1 и во БИХ?

- Балотели: Идол ми е Роналдо, но Бразилецот

                          22 Октомври 2011

- Финалето на СП 2014 ќе се игра на Маракана

- Карваљо во Мадрид до 2013 година

- Мурињо: Роналдо не е себичен играч

- Пизаро му донесе бод на Вердер

- ФИФА не го признава Косово

- Пелегрини: Немам што да му докажувам на Мурињо

- Фабрегас спремен за Севиља

- Гигс не игра против Сити

- Анжи преговара со Марчело Липи

- Венгер: Чамак не оди никаде

- Манчини: Сер Алекс е учител

- Јуве остана без Буфон месец дена

- Балотели: Се променив

- Киву чека нова понуда од Интер

                           20 Октомври 2011

- Венгер: Забележавме важна победа

- Андре Боаш задоволен од играта на своите играчи

- Милан нуди 4 мил.евра за Анелка

- Јуве го сака Иван Перишиќ

- Бекам сонува да игра на ОИ во Лондон

- Ибра: Си ја вративме самобовербата

- Мурињо: Го сакам Озил, но мора подобро

- Насри и Де Јонг го пропуштаат дербито?

- Клоп: Примивме многу ефтини голови

- Еди Џордан: Ветел не е Шумахер

- Челзи го израмни клупскиот рекорд

- Ромарио: Меси сеуште не е “голем“

- Спалети: Бевме подобри

- Лука Тони на мета на Арсенал

                          19 Октомври 2011

- Ноер совладан по 1147 минути

- Македонија на 93 место на ФИФА листата

- Манчини: Заслужено победивме

- Руни стана најефикасен Англичанец во ЛШ

- Мурињо: Практично ја осигуравме втората фаза

- Меси: Нема ривалство помеѓу мене и Роналдо

- Реал нуди 30 мил.евра за Ван Перси

- Џерард: Повредата ме научи да го ценам фудбалот

- Робињо: Милан може да освои се

- Мацари: Нерешениот исход е правичен

- Анжи го посакува Шевченко 

- Раниери: Ја вративме самодовербата

- Креспо: Игуаин е мојот наследник

- УЕФА го враќа Сион во Лига Европа

- Дел Пјеро уште оваа сезона во Јувентус

- Бока Јуниорс сака да го врати Тевез

- Тоти неизвесен за следните два меча

- Ди Марија: Го фативме Лион на контра

- Занети: Интер е сеуште јак

- Мурињо: Првпат слушам за некои екипи во ЛШ

                        15 Октомври 2011

- Венгер ќе го продава Маруан Шамак

- Мата очекува тежок дуел со Евертон

- Бенитес: Тешко дека некој ќе го сопре Јувентус

- Станковиќ: Интер ќе се врати

- Мурињо демантира дека ќе биде селектор

- Стонер најбрз и во Австралија

- Хамилтон на пол позиција во Кореа

- Бекам се поблиску до ПСЖ

- Просинечќи на клупата на Србија?

- Манчини нема да избрзува со Агуеро

- Алегри: Милан не е во криза 

                        14 Октомври 2011

- Гигс сака да игра уште една година

- Форлан два месеци повреден

- Мурињо ќе ја води Португалија во баражот?

- Руни казнет со три меча суспензија на ЕП

- Нема суспензија за Раниери, само парична казна

- Милан го сака Хандановиќ

- Адебајор се враќа во репрезентацијата

- Коентрао: Мурињо навистина е посебен

- Милан и ПСЖ во борба за Абидал

- Челзи му нуди нов договор на Калу

- Анжи: Ето не оди никаде

- Првото коло од Серија А ќе се игра во декември

- Интер десеткуван ќе патува во Сицилија

                         12 Октомври 2011

- Станковиќ и Видиќ заминуваат од репрезентацијата

- Мезут Озил го напушта Реал Мадрид?

- Венецуела ги шокираше гаучосите

- Мансини обвинет за силување

- Тоти го пропушта дербито со Лацио

- Хулк и соиграчите од Порто во затвор?

- Буфон: Касано е душата на Италија

                          10 Октомври 2011

- Франк Арнесен нов тренер на Хамбургер

- Гери Невил: Англија нема шанса на ЕП

- Дрогба меѓу Тотенхем и Баерн

- Пепе и Коентрао се враќаат на теренот

- Меси со нови копачки со вграден чип

- Мексес подготвен за деби во дресот на Милан

- Пандев: Наполи може да направи големи нешта

- Лев го подари среќниот џемпер во музеј

- Трампа Tевез - Ибра?

- Мурињо го сака и Марио Гетце

                        09 Октомври 2011

- Пандев: Убаво ми е во Наполи

- Снајдер: Сакам сеуште да победувам со Интер

- Ограбена куќата на Едисон Кавани

- Ноер: Германија немала посилен состав од овој

- Интер остана без голманот Цезар

- Албиол потешко повреден на тренинг

- Мурињо го сака Ибра во Реал

- Фенербахче го бара Карваљо 

- Инзаги: Сеуште заслужувам да играм за Милан

- Алегри: Во октомври фаќаме залет

- Мата: Се чувствувам одлично во Челзи

- Роналдо: Кој го сака фудбалот, ме гледа мене

- Реднап: Aдебајор може да остане само за помала плата

                      08 Октомври 2011   

- Меси конечно погоди за Аргентина

- Англија директно на ЕП, Црна Гора во бараж

- Русија сигурен патник, Словачка во аут

- Јувентус ќе пазарува од Премиер лигата

- Хамбургер во обид да го ангажира Торстен Финк

- Морати потврди дека го бара Лавеци

- Лесни победи на Франција и БиХ

- Холандија директно на ЕП,Шведска во баражот

- Кедира и Максвел на мета на Милан

                     07 Октомври 2011

- Шустер: Роналдо повеќе не е себичен

- Берлускони на Ибра: Потсрижи се

- Јувентус пак во игра за Тевез

- Куцка во Интер во јануари?

- Месец дена пауза за Робен

- Нејмар: Меси е подобар од мене

- Де Роси останува во Рома

- Кака: Мурињо ме подржа, а можеше да ме продаде

- Барселона со две казни од УЕФА

- Раниери: Знам како да се вратиме

- Маикон не сака да си замине од Интер

- Џо Кол е среќен во Франција

- Арсенал влезе во трка по Монтоливо

- Прандели: Освалдо е идната ѕвезда

- Раниери верува во Скудетото

- Канаваро: Шпанија е фаворит за ЕП 2012

- Сафина се повлекува од тенисот

- Пасторе играч на месецот во Франција

- Џоковиќ го откажа Шангај

                          06 Oктомври 2011

- “Око соколово“ на терените од 2013 год.

- Два меча суспензија за Мурињо поради инцидентот со Барса 

 - Тевез казнет со 1,73 мил.евра

- Германците допингувани на СП 1966?

- Марио Геце замена за Снајдер?

- Капело заминува по ЕП, Реднап наследник

- Сократес: Гвардиола е идеален тренер за Бразил

- На Ибра доста му е од фудбалот?

- Швајцарскиот суд пресуди во полза на Сион

- Пандев ќе паузира две недели

- Ван Дер Варт: Не играм на својата позиција

- Ферги: Руни може да ги собори сите рекорди на Јунајтед

- Пујол: Размислувам за пензија

- Бенитез: Морати е виновен за состојбата на Интер

- Серена без тенис до крајот на годината

- Кројф го повикува Ван Бастен во Ајакс

- Агуеро отпадна од селекцијата

                         02 Октомври 2011  

- Малага останува лидер во Ла Лига

- Јунајтед го урна клупскиот рекорд стар 107 год.

- Видал: Го одбив Милан за да играм за Јуве

- Раниери: Судијата нé уништи

- Виљаш Боаш сака да вози на Дакар

- Фабрегас паузира три недели

- Анжи му нуди 30 мил.евра годишно на Мурињо

- Џек Вилшир стана татко на 19 години

- Мурињо: Кака е фантастичен

- Лампард: Мата е нашиот Давид Силва

- Луис Енрике: Е вака сакаме да играме

- Даглиш одушевен од Керол

- Венгер: Ван Перси не е за продажба

- Морати: Судијата не сакам да го видам повеќе

- Рибери, Рафиња и Ван Бујтен се повредија

                        29 Септември 2011

- Сити го суспендираше Тевез на две недели

- Челзи подари бод на Местаља

- Мишел Бастос гопродолжи договорот со Лион

- Модриќ ќе добие поголема плата

- Роберто Карлос играч-тренер во Анжи

- КПР го враќа Бекам во Англија?

- Кавани го пропушта натреварот со Интер

- Кајт: Суарез ќе биде уште подобар

- Фергусон: Ова е сигнал за будење

- Лампард: Падовите ме тераат пак да станам

- Ибра: Добро сум, и сега во Торино по бодови

- Агуеро тажен поради Тевез

- Алегри: Што ќе правевме ние без Ибра...

- Андре Боаш: Заслуживме три бода

                            27 Септември 2011

- Ривер Плата под истрага за перење пари

- Тоти: Сакам да играм уште десет години

- Рафиња: Баерн е супериорен

- Хуб Стевенс е нов тренер на Шалке

- Рамон Калдерон: Перез е марионета на Мурињо

- Барса го купува Кејхил во јануари? 

- Михаел Лаудруп повеќе не е тренер на Мајорка

- Чех убеден во победа на Местаља

- Платини во инспекција на Полска и Украина

- Де Бур: Не смееме да се плашиме од Реал

- Боатенг: Не го гледам Сити во финалето на ЛШ

- Кајт е незадоволен со својата минутажа

- Раниери го оживеа Интер, нероазурите славеа во Москва

- Перо Антиќ: Олимпијакос не се одбива

                            26 Септември 2011

- Калчополи: Моџи откри нови докази

- Раниери загрижен поради повредата на Снајдер

- Морати: Интер повторно застана на нозе

- ПСЖ спреми нова понуда за Кака

- Волкот го повреди коленото

- Един Џеко дава гол секои 67 минути

- Тевез повторно сака да си оди од Сити

- Виља: Не постои никој рамен на Меси

- Јунајтед без четири стандардни против Базел

- Милан без напаѓачи против Плзен

                             25 Септември 2011

- Меси: Без соиграчите не би постигнал хет-трик

- Руни неколку недели надвор од терените

- Фергусон: Крауч нон-стоп правеше фаулиРи

- Барса пресилна во дербито

- Раниери: Интер ја врати самодовербата

- Фергусон: Резултатот со Стоук е фер

- Интер и Милан конечно победија

- Шест победи по ред за Баерн 

- Сити славеше над Евертон со 2:0

- Венгер го загуби Вилшер до крајот на годината

- Затворска казна од 2,5 години за судијата Морено

- Анџелоти: Сакам што побргу да се вратам на фудбалот

- Зидан: Мурињо е најдобриот тренер на светот

- Милито: Победата му ја посветувам на Гасперини

 

                           23 Септември 2011

- Анжи спрема 250 мил.евра за јануари за засилувања

- Коларов се сели во Јуве во јануари?

- Волкот: Сами сме си криви

- Снајдер не патува во Болоња?

- Афелај шест месеци надвор од терените

- Марсело: Еден е Кристијано

- Мурињо: Нема криза, само сме во негативна серија

- Венгер: Ќе се опоравиме

- Дирк Кајт: Враќањето на Жерард ни даде елан

- Дос Сантос го напушта Варт Харт Лејн

- Гасперини: Зошто Интер ме најми?

- Луис Енрике: Играчите се исплашени и немаат самодоверба

- Анжи тргнува по Маикон

- Бетис лидер во Примера

- Чави: Покрај Фабрегас играм подобро

- Милан четири недели без Пато

- Федерер се откажа од турнирот во Шангај

- ФИФА му забрани на Ирак да игра дома

- Фердинад е спремен за враќање

                           22 Септември 2011  

- Раниери нов тренер на Интер

- Реми на Местања, нов кикс на Реал

- Милан сеуште без победа во Сериа А

- Милан заитересиран за Милош Красиќ

- Челзи се провлече на пенали

- Деби со гол за Харгривс во Сити

- Милан го сака Ван Дер Варт 

- Марадона: Го советував Мурињо да го земе Агуеро

- Рики Алварез на позајмица во Арсенал?

- Марко Бранка прминува во Сити?

- Марота: Нов стадион донесува само убави работи

- Раниери: Не ветувам ништо, само пожелувам најдобро

- Гвардиола: Ремито со Валенсија е фер резултат

                        20 Септември 2011

- Јувентус ќе го враќа Џовинко?

- Гвардиола одушевен од Кавани

- Фергусон: Нани ќе покаже колку вреди

- Венгер: Ова е момент на одлука

- Пепе и Коентрао две недели надвор од терените

- Роналдо: Можам секаде, само не во Барселона

- Арсенал: Смена на Венгер не е опција

- Еду Реја одлучи да остане во Лацио

                         19 Септември 2011 

- Матеус доби отказ од булгарската федерација

- Џилардињо шест недели надвор од терените

- Хамбургер го отпушти тренерот Михаел Енинг  

                         17 Септември 2011

- Буфон ќе ја заврши кариерата во Јувентус

- Баерн повторно го бара Малуда

- Кике Флорер ќе го менува Гасперини?

- Леонардо го вика Бекам во ПСЖ

- Мексес почна да тренира

- Роналдо помина без казна од УЕФА

- Гвардиола: Никогаш не ветувам трофеи

- Можна трампа Торес - Робињо

- Пике: Сакам да бидам претседател на Барса

- Наполи без Лавеци во дуелот со Милан

                                15 Септември 2011

- Трабзон го шокираше Интер на Џузепе Меаца

- Роналдо: Љубоморни се зошто сум убав, богат и славен

- Франческо Коко: Ибра се уплаши од Ноу Камп

- Морати: Не го обвинувам Гасперини

- Еду Реја: Ќе се бориме на трите фронта

- Манчини: Ќе го победиме Баерн во Минхен

- Чави: Ремито со Милан е чиста несреќа

- Роналдо: Судијата вчера беше за срамота 

- Милан месец дена без Амброзини

- Гасперини: Ни треба сила за реакција

- Милито: Интер ќе се врати

- Рајан Гигс: Ми недостига Сколс

- Дилема околу Нејмар-60мил од Барса или 70мил од Реал?

- Пола Италија го бара “Ел Нињо“

- Манчини: Бевме многу нервозни

- Ферги задоволен од освоениот бод во Лисабон

- Каранка: Oсвоивме три бода на незгодно гостување

                           14 Септември 2011

- Карваљо суспендиран една година од репрезенатцијата

- Катар ги купил гласовите за СП 2022?

- Иниеста повреден околу четири недели

- Ферги го спореди Руни со Пеле

- Галијани: Имавме многу среќа

- Рома не се откажува од Дијара

- УЕФА ја отфрли жалбата на Сион

- Зампарини: Балзарети следното лето оди во ПСЖ

- Чави: Победата е како дрога

- Меси: За ништо во светот не ја менувам Барса

- Реал без Кака патува во Загреб

- Гаридo: Ќе го намачиме Баерн

- Арјен Робен паузира уште четири недели

- Анжи нуди 400,000 фунти неделно за Роналдо

- Боаш: Немам проблем со Торес

 

                        10 Септември 2011

- Жерард почна да тренира

- Пујол се враќа со Сосиедат

- Милан со реми ја отвори Сериа А

- Палавичино: Интер не го ценеше Пандев

- Мурињо: Ниедна моја екипа не е како Реал

- Извршниот директор на Сити поднесе оставка

- Еду Реја: Ние сме сериозна екипа

- Алегри: Можевме подобро

                       9 Септември 2011

- Реднап го сака Бекам во Тотенхем

- Ериксон е среќен во Ајакс

- Фенербахче дефининивно без ЛШ

- Јувентус го отвори новиот стадион 

                       8 Септември 2011

- Мурињо одбил 25 мил.евра од Анжи

- Ќе се зголемува капацитетот на Ноу Камп

- Моџи: Милан е светлосни години пред Интер

- Матераци: Ќе се вратам во Интер

- Виља: Разликата меѓу Шпанија и Барса е Меси

- Рој Кин на клупата на Исланд 

                        7 Септември 2011  

- Анжи го сака Хидинг на клупата

- Баерн го бара Љоренте од Билбао

- Загина Велшки навивач пред мечот во Лондон

- Катанец доби отказ од ОАЕ

- Меси: Сон ми е да играм за Њуелс Олд Бојс

- Агентот: Пандев ќе блисне во новата средина

- Роналдо до крајот на кариерата во Реал

- Прандели: Бевме одлични, им честитам на играчите

- Амаури од јануари во Милан?

- Алвеш: Нејмар ќе дојде во Барса

                            4 Септември 2011

- Форлан не смее да игра во ЛШ

- Ван Дер Варт шест недели надвор од терените

- Руни: Никогаш нема да ја одбијам репрезетацијата

- Жерард се враќа со Тотенхем

- Снајдер: Мурињо ме советуваше да останам во Интер

- Модриќ во јануари оди во Манчестер Јунајтед?

                                3 Септември 2011

- Тошак: Игравме добро,не ни досудија пенал

- Германија и Холандија одат на ЕУРО 2012

- УЕФА: За намерни жолти картони, два меча казна

- Коло Туре се враќа по 6 месеци казна

- Кака: Ќе бидам повторно стартер во Реал

- Звонарева сигурна, Пенета ја изненади Шарапова

                          2 Септември 2011

- Селтик наместо Сион во Лига Европа

- Есиен: Едвај чекам да се вратам на теренот

- Дешамп: Екипите се делат на Барса и останатите

- Македонија поразена од Русија со 1:0

- Зарате: Ќе асистирам повеќе

- Нема Лига Шампиони за Пипо Инзаги

- Ни Челзи не го зема Лукаку за ЛШ

- Абидал одби нов договор со Барса

- Пике заработил 41,000 евра на покер турнир

- Кака: Мурињо има доверба во мене

- Хонда три месеци надвор од терените

- Пандијани се пресели во Еспањол

                          1 Септември 2011

- Артета и Бенајун замени за Фабрегас и Насри

- Раул Меирелеш потпиша за Челзи

- Диего на позајмица во Атлетико Мадрид 

- Сериа А стартува на 9 септември

- Крауч го засили Стоук

- Овен Харгрејвс во дресот на Сити

- Тулуз испадна од францускиот куп

- Робињо се повреди, не игра за Бразил

- Малуда: Челзи е мојот клуб

- Кежман: Лигата на Шампиони пресуди

- Рибери останува во Баерн

- Гаго оди во Рома на позајмица

                             31 Август 2011

- Интер го донесе Зарате од Лацио

- Пјаниќ е новото засилување на Рома

- Арсенал потпиша со Андре Сантос и Мертесакер

- Скот Паркер нов играч на Тотенхем

- Џо Кол потпиша за Лил

- Ливерпул потпиша со Себастијан Коатес

- Дренте нов играч на Евертон

- Реднап: Модриќ останува,го сакаме Кејхил

- Реал го врати Педро Леон од Гетафе

- Интер и Џенова размена за Куцка и Вивиано

- Хлеб на позајмица во Волфсбург

- Матеја Кежман потпиша за Бате Борисов

- Милан го ангажираше Антонио Ночерино

- Трезеге потпиша за Емирати

- Форлан ја зеде деветката на Ето

- Мурињо: Мораме да победиме десет од десет

- Пирло: Сериа А го изгуби квалитетот

                           29 Август 2011

- Кака: Останувам во Реал

- Арсенал нуди 10 мил.фунти за Алекс

- Јоси Бенајун го напушта Челзи

- Красиќ во јануари ќе си оди од Јуве?

- Миколи нов пик на Морати?

- Касиљас: Во Реал нема недопирлили

- Рома го бара Пјаниќ

- Ван Дер Вил во Челзи за 32 мил.фунти

- Ван Перси: Повредите не се оправдување

- Гути: Најголема ѕвезда во Реал е Озил

- Реднап: Челзи секогаш ни ги зема најдобрите играчи

- Лампард: Maта ни донесе нешто ново и различно 

                         28 Август 2011 

- Манчини очекува Тевез да остане

- Фламини 5 месеци надвор од терените

- Мата дебитираше со гол за Челзи

- Форлан и Поли потпишаа за Интер

- Мурињо: Ми требаат Кака и Диара

- Ето го постигна првиот гол за Анжи

- Мурињо на играчите им забрани Фејсбук и Твитер

                           26 Август 2011

- Пандев на позајмица во Наполи?

- Одложен стартот на Сериа А

- Фенербахче сака да игра во втора лига

- Насри: Венгер ми беше како втор татко

- Платини: Меси го чуваат судиите

- Форлан на чекор до Интер

- Красиќ во аут две недели

- Даглиш презадоволен од стартот на Ливерпул

- Aлегри: Спремни сме за Барселона

- Тотенхем ќе одбие и 40мил.фунти за Модриќ

                             25 Август 2011

- Фенербахче исфрлен од ЛШ, Трабзон место него

- Ето најскапиот играч во светот со 350,000 фунти неделно

- Мата пет години во Челзи

- Реал не го пушта Кака на позајмица

- Зарате преговара со Интер

- Де Роси ќе заработува повеќе од Тоти?

- Алегри: Само Барса е појака од нас

                           24 Август 2011  

- Насри потпиша за Сити

- Форлан во преговори со Интер

-Аквилани е нов играч на Милан

- Тотенхем конечно го договори Адебајор

- Мата: Со Челзи можам да освојувам трофеи

- Пике паузира три недели

- Диего Милито го одби ПСЖ

- Челзи нуди 15мил.фунти за Алваро Переира

- Бруно Алвеш и Малуда во Јуве?

- Зико селектор на Иран

                           22 Август 2011

- Балак останува во Леверкузен

- Венгер казнет со два натпревари

- Челзи го купи Мата за 30 мил.евра

- Гасперини: Можно е да си замине и Снајдер

- Модриќ го бојкотира дербите во Јунајтед

- Интер пак заинтересиран за Кака

- Јунајтед ја одби понуда на ПСЖ за Бербатов

- Самир Насри останува во Арсенал?

- Јувентус дава 8 мил.евра за Афелај

- Интер го бара Дирк Кајт

- ПСЖ го бара Милито

                                  21 Aвгуст 2011

- Кака на позајмица во Арсенал?

- Готово, Ето во Анжи за 29 мил.евра

- Аквилани на чекор до Сан Сиро

- Венгер: Нема да бегам кога е најтешко

- Манчини: Решете се од непотребните играчи

- Мурињо се кае за своите постапки

- Бразил шампион на Светското првенсто до 20год. 

                                20 Август 2011  

- Штрајк во Примера, одложени сите натпревари

- Ван Дер Варт: Можеме далеку и без Модриќ

- Валдано: Мурињо треба да биде културен

- Мата преминува во Мата?

- Рикелме и Верон пак во репрезентација

- ПСЖ заинтересиран за Кака

- Интер до понеделник чека нова понуда од Анжи за Ето

- Зенит заинтересиран за Диего Форлан

- Челзи одвои 60 мил.фунти за Мата и Модриќ 

- Милан ги бара на заем Балотели, Крауч и Аквилани

                           19 Август 2011

- Ливерпул: Поулсен може да си оди

- Интер и Анжи - преговорите продолжија

- Крауч на мета на Милан?

- Марота вети уште засилувања за Јуве

- Реал најдобра опција за Нејмар

- Фиорентина ја одби понудата на Милан за Монтоливо

- Даглиш: Време е да победиме

- Алегри не се грижи за формата на Милан

- Вилаш Боаш: Mораме да победиме

- Ништо од Примера ни овој викенд

- Видиќ пет недели надвор од терените

- Атлетико: Фалкао и Микел за 47мил.евра

- Ким Клистерс го откажа настапот на УС Опен

                             18 Август 2011

- Јоветиќ: Останувам верен на Фиорентина

- Суперкупот за Барселона

- Меси повторно кобен за Реал

- Мурињо доби шлаканица од помошникот на Барса

- Пике: Мурињо го уништува фудбалот во Шпанија

- Фабрегас: Секогаш е добро вака да започнеш

- Мурињо: Ова е само трофејче, а Барса е мала екипа

- Чави: Mарсело сакаше да го повреди Фабрегас

- На Венгер му се заканува казна од УЕФА

- Јан Колер ја оди во пензија

- Реџи Милер нов тренер на Индијана?

- Морати: Ваква понуда од Русите не се одбива

                           17 Август 2011

- Симон Кјаер во Рома за 10 мил.евра

- Леонардо контактирал со Анџелоти

- Насри: Не си одам бесен од Арсенал

- Морати: Никогаш не сме сакале да го продадеме Снајдер

- Робен застана во одбрана на Ван Гал

- Фабрегас се спрема за дербито

- Лусио уште три години во Интер

- Сања: Рамзи е како Фабрегас

- Гвардиола: Реал во моментов е подобар од нас

- Атлетико го купи Освалдо за 17 мил.евр

- Волкот: Да заборавиме на Фабрегас

- Маикон на операција, ќе паузира до крајот на септември

- Ибра две недели надвор од терените

- Раул нема да го напушти Шалке

- Агуеро: Сити може до титулата

                           15 Август 2011 

- Венгер: Пресуди желбата на Фабрегас

- Алвеш: Не сум пријател со Пепе

- Ибра: Сега сите дишеме како еден

- Фергусон: Ќе ги пребродиме малерите

- Роналдо: Беше чист пенал

- Шалке го бара Пандев

- Шевченко ја скрши вилицата

                          14 Август 2011

- Ето од среда во Анжи?

- Мурињо: Нема веќе да купуваме

- Венгер ја започнува последната сезона?

- Андре Боаш дебитираше со реми

- ПСЖ без победа и по второто коло

- Венгер: Јаки сме, верувајте ми

- Даглиш: Сандерленд заслужи бод

- Јуве го сака Алекс, но на позајмица

                           13 Август 2011  

- Милан дава 6 мил.евра за Аквилани

- Форлан го менува Ето?

- Манчини: Ни треба Насри

- Арсенал го сака Тевез во замена за Насри

- Донадони доби отказ од Каљари

- Јуве заинтересиран за Рибери

- Хозе Камачо ја превзема Кина

- Адебајор на позајмица во Тотенхем

- Роби Кин во Л.А Галакси

- Интер и Џенова се договорија за Јурај Куцка

- Давид Суазо во Катанија

- Гансо: Сон ми е да заиграм за Реал

- Даглиш: Дебитантите беа пренервозни

- Дос Сантос: Сакам да одав во Севиља

                           12 Август 2011 

- Њукасл влезе во трка по Бендтнер

- Јуве заинтересиран за Фарфан

- Анџелоти на клупата на ПСЖ?

- Роналдо: Не ме интересираат рекорди, сакам титули

- Милито: Среќен сум во Интер

- Тотенхем спрема понуда за Зарате

- Фабрегас од понеделник во Барса

- Пандев на позајмица во Џенова?

- Манчини: Тевез најверојатно ќе остане

- Атлетико го купи Арда од Галатасарај

- Јунајтед се откажува од Снајдер?

- Интер заинтересиран за Вертонген од Ајакс

- Милан ги зима Монтоливо и Аквилани во пакет

- Галијани: Повторувам, Кака не се враќа во Милан

- Тотенхем - Евертон одложен, другите се играат

- Касиљас го сака Касано во Реал

- Нани не сака да си оди од Јунајтед 

                              11 Август 2011

- Фабрегас конечно во Барса за 40 мил.евра

- Прандели: Балотели може да би незапирлив - ако порасне.

- Бекенбауер: Ноер е најдобар голман на светот

- Занети: Можев во Реал и Барса, но се одлучив за Интер

- Нејмар не сака понатаму со Сантос?

- Шон Врајт Филипс во Болтон?

- Јуве и Челзи во трка по Нејмар

- Алесио Черчи се сели кај Манчини?

- Челзи преговара со Интер за Пандев

- Нејмар: Знам дека ќе бидам подобар од Меси

- Цезар: Задржете ги Ето и Снајдер

- Барса без Пике и Бускетс со Реал

- Аршавин: Ние и Србите сме православни браќа

- Киелини: Милан е фаворит за Скудетото

- Балотели: Тиаго Алкантара е играчиште

- Алегри: Идеме на Скудетото и на ЛШ

- Луиз Суарез: Тешко дека Тевез ќе го замени Ето

- Прандели горд на своите играчите

- УЕФА: Три години забрана за Олимпијакос

                                10 Август 2011

- Конте: Милан и Интер се фаворити за Скудетото

- Шамак: Насри и Фабрегас ќе се заминат

- Хунтелар одбил преселба во Рубин Казан

- Мишел Бастос: Останувам во Лион

- Алегри уште три сезони во Милан

- Дани Алвеш ќе го пропушти Реал во Супер купот

- Милан подготвува понуда за Дрогба

- Пандев проценет на 12,5 мил.евра

- Можно одложување на Премиер лигата?

- Даглиш: Керол е спремен да покаже колку вреди

                                9 Август 2011

- Аршавин демантира дека ќе оди во Анжи

- Откажан натпреварот Англија - Холандија,

- Анжи спрема понуда од 30.мил.евра за Ето

- Ибра: Никогаш нема да заминам од Милан

- Снајдер: Не барам трансфер

- Фалкао се договорил со Атлетико Мадрид?

- Диара поблиску до Тотенхем

- Касано ги одби Волфсбург и Марсеј

- Сињори доби пет години суспензија

- Андре Боаш го губи интересот за Модриќ

- Паоло Гереро паузира четири недели

                               7 Август 2011

- Жерард: Суарез ќе биде одличен

- Џон Тошак е новиот селектор на Македонија

- Ерик Ламела потпиша за Рома

- Кака за 11 мил.евра во Милан?

- Рамос под знак прашалник за Супер купот

- Ибра: Ние сме Милан, само победи не интересираат

- Занети: Ќе ни треба уште малку време

- Лукаку потпиша во Челзи за 15 мил.евра 

                              6 Август 2011

- Манчини: Балотели и Тевез остануваат

- Венгер спремен да го пушти Насри во Сити?

- Лукаку: Време е за Челзи

- Снајдер потпиша во Сити за 36 мил.евра?

- Вучиниќ дебитираше со гол за Јуве

- Реал и Милан преговараат за Кака

- Интер без Станковиќ на Супер купот

- Ето демантираше кавга со Гасперини

- Арсенал ја одби и третата понуда за Фабрегас

- Интер не сака да го продаде Маикон за помалку од 25мил.евра

- Нејмар доаѓа во Реал после ОИ во Лондон

                          4 Aвгуст 2011

- Јакинта останува во Јувентус

- Бензема: Не одам во Арсенал

- Тери: Андре Боаш е модерен тренер

- Чивас им ја сокри топката на Барса

- Гвардиола: Не сум во паника поради поразот

- Деко следната недела ја завршува кариерата?

- Се одложува почетокот на Сериа А?

- Баерн го сака Нани од Манчестер

- ЛШ: Елиминирани Партизан и Ренџерс

                          3 Aвгуст 2011 

- Лучо Гонзалез преминува во Рома?

- Интер дава пари и Марига за Бастос

- Пато: До крај со Милан

- Швајни: Баерн оди до финале во ЛШ

- Сантос: Нејмар нема цена

- Галијани рече “не“ за Кака и Балотели

- Луис Енрике: Јас не сум Хари Потер

- Роналдо: Не ни треба засилување во нападот

- Милан го сака Аквилани од Ливерпул

- Гаго во Интер?

- Сафина повредена до крајот на годината

                         1 Август 2011

- Можна рамена Касано - Амаури?

- Стекеленбург: Во Рома е фантастично

- Тиего Мота е на Милан “Мистер X“?

- Ето во замена за Тевез?

- Виера: Манчини ќе направи човек од Балотели

- Чичарито еден месец надвор од теренот

- Форлан: Ќе ми недостига Агуеро

- Манчестер Сити го разби Интер со 3:0 

- Чиро Блажевиќ: Подобри сме од Србија

- Афејал поради повреда ќе паузира 4 недели

- Снајдер: Секогаш постои шанса нешто да се случи

- Коби Брајант играше фудбал со Гвардиола

- Фергусон: Не сме му дале никаков ултиматум на Снајдер

- Бекам сака да купи клуб во МЛС

- Јуто Нагамото два месеца во аут

- Диего сака во Атлетико Мадрид

                              31 Јули 2011

- Супер Марио на позајмица во Рома?

- Андре Боаш задоволен од играта на Челзи

- Гвардиола: Се што ќе шутне Тиаго завршува во гол

- Рамос: Перфектна предсезона

- Мурињо: Бензема да си оди? Нема шанси

- Сантос се заканува дека ќе го тужи Реал

                                30 Јули 2011

- Касани го менува Пасторе во Палермо?

- “Гранде Мирко“ од понеделник во Јувентус

- Пасторе за 43 мил.евра потпиша за ПСЖ

- Ериксон: Мурињо е правиот човек за селектор на Англија

- Анри: Жервињо е опасен играч

- Жерард во болница поради инфекција на препоните

- Клинсман нов селектор на САД

- Арсенал без Фабрегас на Емирати купот

- УЕФА му ја намали казната на Мурињо

- Стекеленбург потпиша за Рома

                                29 Јули 2011

- Алехандро Сабела е новиот селектор на Аргентина

- Ето одби 20 мил.евра годишно од Анжи

- Флај Емиратс нов спонзор на Реал Мадрид

- Фергусон: Само Барса е подобра од нас

- Себастијан Фреј се пресели во Џенова

- Мурињо го спречил трансферот на Агуеро во Реал?

- Гвардиола: Тиаго Алкантар е посебен играч

- Навивачите на Атлетико бесни на Агуеро

- Хуан Мата за 22 мил.евра потпишува за Арсенал

- Андре Боаш: Не е фер ова што го прави Сити 

- Меси: Уште ме боли тоа што се случи на Копа Америка

- Милион евра оштета за Рејмонд Доменик

- Чипријан Марика потпиша за Шалке

                                28 Јули 2011

- Чичарито заврши во болницапоради потрес

- Руни: Обожавам да ги гледам Барса и Реал

- Лампард: Сега сум како нов

- Нилмар го менува Вучиниќ во Рома?

- Порто одби 80 мил.фунти за Хулк

- Јуве: Виљареал не сака да го продаде Роси

- Челзи дава 30 мил.фунти за Модриќ

- Челзи за зголеми понудата на 20 мил. фунти за Лукаку

- Гуркуф опериран, ќе паузира од 4 до 6 недели

- Ауди купот го зема Барселона

- Марсеј го освои Супер купот на Франција

- Хуан Мата пред трансфер во Арсенал

- Де Лаурентис бесен поради распоредот во Калчото

-Робен: Повредата не е сериозна

- Пасторе оди во Челзи или ПСЖ

                             27 Јули 2011   

- Дел Пјеро заминува во МЛС?

- Андерсон: Можам да го заменам Сколс

- Буфон: Кај и да оди Пирло, ќе игра добро 

- Озил: Созреавме, одиме сега на трофеи

- Агуеро во Сити за 40 мил.фунти

- Манчини: Нема да го казнам Балотели

- Анри: Никогаш повеќе нема да играм во Европа

- Овен: Очекувам поголема минутажа

- Сисоко од Јувентус потпиша за ПСЖ

                              25 Јули 2011

- Копа Америка: Уругвај-Парагвај (2:0) 3:0

- Рома: Де Роси не е продажба, Вучиниќ си оди

- Диего стигнува на “Калдерон“?

- Јуве се откажува од Роси, тргнува по Вучиниќ

- Арсенал попушта, го бара Алкантару и кеш за Фабрегас

- Челзи нуди 27 мил.фунти и Даниел Стариџ за Модриќ

- На Ферги не му требаат нови засилувања

- Агуеро не се појави на тренинг 

- Суарез: Неверојатно чувство

- Тевез: Фергусон не ја зборува вистината

- Вивијано поради повреда околу 6 месеци во аут

- Кркиќ: Гвардиола не беше фер кон мене

- Иниеста: Ќе биде тешко да ја одбраниме титулата

                                     24 Јули 2011

- Порто го донесе телентираниот Бразилец Алекс Сандро

- Милан заинтересиран за младиот Финец Тим Вајринен

- Тотенхем го бара Ибрахим Афелај

- Гвардиола: Нема ништо ново со Фабрегас

- Пабло Забалета го продолжи договорот со Сити до 2014г.

- Фран Јесте потпиша за Олимпијакос

- Џани Мунари премина во Фиорентина

- Доминик Адија продолжува во Турска

- Арсенал бара стопер

- Андреа Лацари потпиша за Фиорентина

                                  23 Јули 2011   

- Озил ја зема “десетката“ на Реал

- Буфон: Еден ден ќе бидам селектор на Кина или САД

- Насри: Останувам, но не го продолжувам договорот

- Енди Kол: Руни и Чачарито се тандем на соништата

- Интер со нов план за Тевез - позајмица

- Гвардиола: Просинечки би можел да ме наследи во Барса

- Бекам: Сити никогаш нема да биде Јунајтед

- Ф1: Вебер на пол позиција, Хамилтон втор

- Ориола Ромеу потпиша за Челзи

- Видал: Јас ќе бидам воинот на Јуве

- Дресот на Руни најпродаван во светот

                            22 Јули 2011

- Морати: Немам за што да се правдам

- Алегри: Пирло ќе го замени некој квалитетен играч

- Даглиш: Ќе навиваме за Санчез во недела

- Руни: Ливерпул сега е опасен

- Јоветиќ останува во Фиорентина

- Капдевила од Виљареал во Бенфика

- Кркиќ потпиша за Рома за сума од 12 мил.евра

- Филипе Мело на позајмица во Галатасарај

- Интер и Тевез повторно во преговори

- Лусио во Интер до 2014 година

- Јунајтед се вклучи во трката по Ганзо

- Габриел Хајнце потпиша за Рома

                                21 Јули 2011 

- Копа Америка: Парагвај-Венецуела (0:0)0:0 PN 5:3

- Станковиќ: Ќе бидеме како часовник

- Зампарини: Пасторе си оди за 10-тина дена

- Анелка: Дрогба не треба да се докажува

- Алегри: Ибра и Касано - добар тандем

- Мануел Варгас блиску до Јувентус?

- Мурињо: Кристијано е феномен

- Роналдо: Ќе играме уште подобро

- Хет-трика за Руни и Роналдо

- Лига тотал купот за Борусија Дортмунд

- Сити нуди 38 мил.фунти за Агуеро

- Челзи испрати понуда за Лукаку

                              20 Јули 2011

- Копа Америка: Уругвај-Перу (0:0) 2:0

- Леверкузен ја прифати понудата на Јуве за Видал

- Фернандо Муслера потпиша за Галатасарај

- Морати: Се надевам дека Снајдер ќе потпише

- Балотели: Што ќе ни е Тевез?

- Ешли Кол во Челзи до крајот на кариерата

- Удинезе потврди: Санчез оди во Барса

- Пропадна трансферот на Тевез во Коринтијанс

- Тери: Модриќ е светска класа

- Марадона: Батиста треба да си оди, Меси не е ништо крив

- Тотенхем заинтересиран за Адебајор

- Нејмар: Останувам во Сантос

- Милан го бара Рикардо Монтоливо?

- Сами Кедира 4 месеци во аут?

- Адријано Лопез нов член на Атлетико Мадрид

- Филипе Мело: Си одам од Јувентус

                                 18 Јули 2011

- Копа Америка: Бразил-Парагвај (0:0)0:0 PN 0:2

- Агуеро во Сити до крајот на неделата?

- Ван Бомел: Хамшик, Робен или Швајнштаргер

- Амаури сега сака во Фламенго

- Клиши: Си отидов за да освојувам трофеи

- Андре Боаш: Без радикални промени во тимот

- Чави: Рајкард е најзаслужен за мојот напредок

- Станковиќ: Се кладам дека Снајдер останува

- Неверојатно: Бразил промаши четири пенали

- Сити се сложи Тевез да го пушти во Коринтијанс

- Лолито: Клосе и Сисе ќе не вратат во елитата

- Филипе Мело и Амаури се вишок во Јувентус

- Ејдур Гудјонсен потпиша за АЕК

- Јапонките светски шампиони во фудбал

- Торес: Подготвен сум за нов почеток

- Раул во Динамо Загреб?

                                17 Јули 2011

- Копа Америка: Колумбија-Перу (0:0)0:0 ET(0:2)

- Копа Америка: Аргентина-Уругвај (0:0)0:0 PN 4:5

- Манчини: Агуеро добро би се вклопил во Сити

- Јуве: Капдевила и Роси доаѓаат во пакет?

- Лацио понуди 12 мил.евра за Пјаниќ

- Батиста: Овој пораз не е неуспех

- Тотенхем нуди 17 мил.евра за Вучиниќ

- Лацио ќе го купува Габриел Милито

                              16 Јули 2011   

- Џонатан Мореира потпиша за Интер

- Дони потпиша за Ливерпул

- Челзи дава 20 мил.евра за Ромелу Лукаку

- Мексес: Го одбив Реал поради Милан

- Фергусон: Шест тима ќе се борат за титулата

- Туре: Можеме да ја освоиме ЛШ

- Ќиро Блажевиќ ја напушти Кина

- Афелај останува во Барселона

- Сидорф: Сеуште ја сонувам Премиер лигата

- Милан заинтересиран за Лучо Гонзалез

- Ферги: Снајдер останува во Милано

- Нејмар веќе се договорил со Реал?

- Агуеро: Останувам во Шпанија, или одам во Англија

- Ферги: Тешко е да најдам замена за Сколс

- Тоти: Рома повторно ќе биде голема

- Барса ја чува четворката за Фабрегас

- Меси: Критиките нема да ме натераат да си одам

- Тотенхем ќе го казни Модриќ со 80,000 фунти

- Меси: Аргентина не може да биде како Барса

- Патрик Виеира го напушта фудбалот

- Фалкао потпиша нов договор со Порто

- Јувентус дава 52 мил.евра за Тевез

- Форлан: Агуеро треба да го пуштиме да си оди

- Фернандо Хиеро нов генерален директор на Малага

- Џером Боатенг потпиша за Баерн Минхен

- Венгер: Ова е мојата најлоша година

                              14 Јули 2011

- Копа Америка: Бразил-Еквадор (1:1) 4:2

- Копа Америка: Парагвај-Венецуела (1:1) 3:3

- Буфон: Сите ќе му помогнеме на Конте

- Мурињо: Млади и јаки сме

- Алварез: Интер е најдобар клуб на светот

- Амрозини: Само Барса е подобра од Милан

- Нов договор за Де Роси?

- Агуеро: Веќе не се враќам во Атлетико

- Фалкао замена за Агуеро

- Стујарт Даунинг за 20 мил.фунти во Ливерпул

- Марига и Мунтари пред заминување од Интер

- ПСЖ дава 9 мил.фунти за Анелка

                                12 Јули 2011

- Копа Америка: Аргентина - Коста Рика (1:0) 3:0

- Мурињо: Ни треба уште еден напаѓач

- Пасторе: Ке играм за некој италијански клуб

- Конте: Мораме да знаеме што значи Јувентус

- Џузепе Роси во Јувентус?

- Рамос и Пепе го продолжија договорите со Реал

- Венгер: Ако ги загубиме Фабрегас и Насри, не сме голем клуб

- Малдини најдобар дефанзивец на деценијата

- Тевез: Сакам во Коринтијанс

- Запата од Удинезе потпиша за Виљареал

- Занети: Со Гасперини пак ќе освојуваме трофеи

- Челзи понуди 27 мил.фунти за Модриќ

- Марадона полесно повреден во сообраќајка

- Пирло: На Јувентус не му се потребни чуда за титула

- Санчез потпиша за Барселона

- Газпром сака да го купи Милан

- Снајдер не сака да си оди од Интер

- Мурињо се откажа од Дренте,Диара,Педро и Каналес

- Есиен најмалку 6 месеци повреден

                               11 Јули 2011

- Копа Америка: Колумбија-Боливија (2:0) 2:0

- Венгер:Фабрегас и Насри остануваат во Арсенал

- Марадона: Оние кои го плукаат Меси се идиоти

- Џерард: Суарез е мешавина од Руни и Зидан

- Алегри: Интер најголем ривал за Скудетото

- Реднап: Само будала не би можел да успее во Челзи

- Модриќ: Претседателот ми прети

- Бастос сака во Јуве, проблем обештетувањето

- Ето: Останувам да го вратиме победничкиот дух

- Бекам: Мурињо е гение, Реал може да освои се

- Џонатан Мореира од Сантос пред потпис во Интер

- Двејн Вејд сака да игра во Европа

- Мексико светски шампион до 17 години

- Зе Роберто потпиша за Катар

- Скот Паркер можна замена за Есиен

- Пирло: Тука сум за да победувам

                             10 Јули 2011 

- Копа Америка: Бразил-Парагвај (1:0) 2:2       

- Копа Америка: Венецуела- Еквадор (0:0) 1:0

- Снајдер од вторник во Манчестер Јунајтед?

- Игуаин: Мораме да играме на живот и смрт

- Сити: Насри, Ето и Агуеро за 87 мил.евра

- Фиорентина заинтересирана за Крајнчар 

- Бебето: Меси мора да игра како за Барса

- Галијани:Ништо од Хамшик, премногу е скап

- Челзи ги бара Пепе и Ди Марија

- Меси: Ќе одиме понатаму

                            9 Јули 2011

- Копа Америка: Уругвај-Чиле (0:0) 1:1

- Копа Америка: Перу-Мексико (0:0) 1:0

- Рисе ќе се пресели во Фулам

- Ерик Ламела потпиша за Рома

- Јувентус ги почна преговорите со Роси

- Есиен се повреди на првиот тренинг

- Јао Минг ја завршува кариерата

- Сантандер пред банкрот?

- Барса нуди 50 мил.евра за Герет Бејл

- Џибрил Сисе потпиша за Лацио

-Арсенал му нуди на Насри 110,000 фунти неделно

                                    8 Јули 2011  

- Копа Америка: Боливија-Коста Рика (0:0) 0:2

- Амаури сака да остане во Јувентус

- Таткот на Агуеро:Серџо останува во Атлетико Мадрид

- Малага дава 35 мил.евра за Весли Снајдер

- Зидан нов спортски директор на Реал Мадрид

- Барселона го донесе Кико Фемини од Херкулес

- Марсело Биелса нов тренер на Атлетико Билбао

- Вест Браун потпиша за Сандерленд

- Леонардо: Не сакав да го напуштам Интер

- Арсенал го бара Бензема

- Овен Харгрејвс во Лечестер?

- Сега и Интер го сака Артур Видал

                                  7 Јули 2011

- Бастијан Швајнштајгер на мета на Манчестер Јунајтед  

- Арсенал ја одби понудата на Јунајтед за Насри

- Копа Америка: Аргентина-Колумбија 0:0

- Лука Модриќ останува во Тотенхем

- Интер ќе го продаде Маикон на Реал?

- Пирло: Задоволен сум што преминав во Јувентус

- Јакинта сака да остане во Торино

- Фановите на Баерн никогаш нема да го прифатат Ноер

- Божинов од Парма премина во Спортинг

- Тиаго Мота останува во Интер

- Интер го купи Рики Алварез 

                                    6 Јули 2011

- Педро го продолжи договорот со Барса до 2016г.

- Сити нуди 45мил.евра за Агуеро

- Јуве со понуда од 21 мил.евра за Артуро Видал

- Фабио Коентрао за потпиша за Реал Мадрид

- Федерико Маркети потпиша за Лацио

- Перез: Нејмар не вреди ни 15 мил.евра

- Насри во Сити за 21 мил.евра?

- Милан го купи Рикардо Фереира од Порто

- Малдини: Би сакал да се вратам во Милан

- Реал и Малага фаворити за Пасторе

- Спалети: Рома ја заслужува титулата на Интер

- Гасперини: Се сметаат само победи

- Ван Дер Варт: Модриќ не го интересираат парите

- Бекенбауер: ФИФА е во лоша ситуација

- Гасперини: Не се грижам што немам искуство

- Федерер: Ноле го заслужува првото место

- Реал Мадрид отиде во Бразил по Нејмар

                                  5 Јули 2011  

- Сколс: Арсенал игра убав фудбал,но неефикасен

- Тевез: Семејството на прво место 

- Волфсбург нуди 12 мил.евра за Пјаниќ

- Касиљас остана без капитенската лента

- Грондона: Меси не е крив, туку неговите соиграчи

- И Виталиј Кличко сега сака да боксува со Дејвид Хеј

- Фелпс со најдобар резултат сезонава

- Продадени 3,5 мил.карти за ОИ 2012 год. во Лондон

- Копа Америка: Чиле-Мексико (0:1)2:1

- Копа Америка: Уругвај-Перу (1:1)1:1

- Алу Дијара од Бордо се пресели во Марсеј

- Интер дава 9 мил.евра за Давид Банега

- Тевез пак сака да си оди од Сити

 

                               4 Јули 2011

- Гаел Клиши пред трансфер во Сити

- Модриќ и Белј ќе го напуштат Тотенхем

- Тео Волкот на мета на Челзи

- Венгер дава 20 мил.фунти за Даунинг

- Рикардо Алварез потпиша за Интер

- Малуда сака да остане во Челзи

- Абате во Милан до 2015 година

- Маркизио на мета на Рома и Милан

- Робињо: Нејмар е природен талент

- Роналдо: Ако си оди Мурињо,си одам и јас

- Манчини: Милан пак е главен фаворит за Скудетото

- Новак шампион на Вимблдон

- Андре Боаш ќе го продава Ањелка

                                    2 Јули 2011

- Агуеро ја спаси Аргентина од пораз

- Џоковиќ конечно прв на АТП листата

- Одбиена жалбата на Јуве за враќање на титулите

- Жервињо од понеделник во Арсенал

- Берлускони го сака Иниеста во Милан

- И Реал во игра за Фабрегас

- Интер и Леонардо и официјално се разделија

- Блерим Џемаили потпиша за Наполи

- Хулк: Останувам во Порто

- Скудетото од 2006 год. останува кај Интер

- Гасол би можел да се врати во Шпанија

- Меси: Знам дека еден ден ќе бидам Светски првак

- Бербатов на мета на Валенсија

                                  1 Јули 2011

- Баерн ја зголеми понудата за Боатенг

- Нејмар: Не ме интересира Барса,сакам во Реал

- Јуве го сака Нани

- Платини: Го сакам Мурињо и покрај неговите глупости

- Бекенбауер:На Баерн му е потребен некој како Матеус

- Клоп: Дортмунд ќе биде уште подобар

- Челзи во трка по Пасторе

- Игуаин: Сакам да останам во Реал Мадрид

- Абдулај Конко потпиша за Лацио

- Арсенал дава 9 мил.евра за Вивиано

- Пандев одби да замине во Џенова

- Форлан:Останувам до крајот на договорот

- Атлетико Мадрид го сака Ајмар од Бенфика

- Конте: Ќе го вратиме духот на Јувентус

- Нани: Останувам во Јунајтед

- Марота: Агуеро,Вучиниќ и Видал се следни

- Роси не оди во Барселона

- Манчини го бара Насри во Сити

- Жервињо пред трансфер во Арсенал

- Ништо од трампата Пандев-Вучиниќ

                               30 Јуни 2011    

- Бергкамп помошен тренер во Ајакс  

- Рајкард тренер на Саудиска Арабија?

- Тиаго Алкантара во Барса до 2015 год.

-Торстен Фрингс две години во Торонто

- Хектор Купер нов тренер на Сантандер

- Хари Кјуел се враќа во Австралија

- Џон Тери ќе остане тренер во Челзи

- Интер го бара Ерик Ламела од Ривер Плата

- Уапсен сопственикот на Бирминген

- Реал за Диара бара 17,5 мил.фунти

                               29 Јуни 2011   

- Гути: Меси е над Роналдо

- Македа: Останувам во Јунајтед

- Меси: Никогаш нема да преминам во Реал     

- Лихштајнер: Конте ме убеди да дојдам во Јуве

- Есиен останува во Челзи

- Ониеву од Милан премина во Спортинг

- Белети ја заврши кариерата

- Гути: Роналдо не е играч за големи натпревари

- Матијас Алмеида е нов тренер на Ривер Плата

- Азаренка прв пат во 1/2 финале на Гренд Слем

- Мексико суспендира осум репрезентативци

- Хулк останува во Порто

- Рамирез: Аргентина е фаворит во Копа Америка

- Санчез: Или во Барса, или останувам во Удинезе

- Станковиќ: Гасперини е интелигентен тренер

- Ешли Кол заминува во Реал Мадрид?

- Маикон останува во Интер

                                     28 Јуни 2011

- Морати: Си одам, ако на Јуве му ги вратат титулите

- Хамшик: Милан би бил голем чекор напред

- Пато: Останувам во Милан додека не ми се смачи

- Гасперини: Ова е сон

- Нани: Барса е најдобар клуб на светот

- Морати: Гарантирам за Гасперини

- Бензема: Да го напуштам Реал? Никогаш!

- Тевез: Не сум местел во Лига Европа

- Рафаел Варан потпиша за Реал Мадрид

- Пет клуба во трка за Нејмар

- Венгер дава 17 мил.фунти за Гери Кејхил

- Наполи: Кавани вреди 100 мил.евра

- Де Геа ги помина лекарските прегледи во Јунајтед

                                27 Јуни 2011

- Ривер Плата испадна во втората лига

- Бејл заминува, ако си отиде Модриќ

- Арсенал нуди 18 мил.фунти за Хуан Мата

- Меси го вика Агуеро во Барселона

- Лихтштајнер и Алмирон во Јувентус

- Вивиано по грешка во Интер

- Јунајтед дава 20 мил.фунти за Самир Насри

- Леонардо во ПСЖ ги сака Кака,Бориело и Пасторе

- Нани на мета на Баерн Минхен

- КПР го бара Фабио Канаваро

- Диего: Можно е да останам во Бундеслигата

- Мексико ја одбрани титулата во Голд купот

- Асамоа по 12 години го напушта Шалке

- Ливерпул го бара Арон Ленон

- Надал: Федерер е мојот најголем противник

- Челзи ги бара во пакет Бејл и Модриќ

- Баерн го донесе јапонското чудо Такаши Усами

- Пеле: Кога Меси ќе даде 1283 гола,тогаш ќе биде најдобар 

- Муту потпиша за Чезена

 

                                  22 Јуни 2011

- Андре Боаш: Фудбалот не е шоу на еден човек

- Фабрегас: Гвардиола е мојот идол

- Сантос го освои Копа Либертадорес

- САД и Мексико во финале на Голд купот

- Рома го откупи Бориело

- Форлан сака да игра во Премиер лигата

- Лихштајнер пред трансфер во Јувентус

- Рафаел Варен потпишува за Реал Мадрид

- Бербатов сака да остане во Јунајтед

- Баерн нуди 6 мил.евра за Габриел Милито

- Роси останува во Виљареал

- Диего Симеоне се враќа во Расинг

- Роберто Карлос повторно на мета на расисти

- Реми Гардеа нов тренер на Лион

                                  22 Јуни 2011  

- Тевез е прескуп за Интер

- Зенит го бара Адебајор

- Милан го демантира интересот за Дрогба

- Марка: Нејмар доаѓа во Реал Мадрид

- Диего казнет со 500,000 евра

- Бојан Кркиќ потпиша за Рома

- Интер: Го испуштивме и Санчез

- Јуве ги откупи договорите на Мота,Матри,Пепе и Кваљарела

- Марадона: Нејмар е непристоен, како и Пеле

- Барса: Фабрегас не вреди 40 мил.евра

- Диего Симеоне се враќа во Аргентина

- Морати: Ќе имаме тренер до крајот на неделата

- Шевченко го продолжи договорот со Динамо Киев

- Андре Боаш нов тренер на Челзи

- Бранка: Снајдер и Ето остануваат

- Сити ја шокира Барса, дава 40 мил.фунти за Санчез

- Галијани: Хамшик не е трансфер цел на Милан

                                 20 Jуни 2011

- Милан не се откажува од Кака

- Бастос потпишува за Јувентус за 15 мил.евра?

- Тотенхем: Модриќ останува!

- Санчез денес потпишува за Барса?

- Малезани нов тренер на Џенова

- Милан го купи Ел Шарави

- Ујфалуши се сели во Галатасарај

- Фабио Канаваро го напушти Ал-Ахли

- Гранада се врати во Примера по 35 год.

- ПСЖ го бара Адебајор

- Џибрил Сисе потпишува за Лацио?

- Фергусон се откажува од Снајдер

- Зола кандидат за клупата на Интер

- Сити дава 35 мил.фунти за Де Роси

- Меси е најплатен фудбалер 

- Малага го бара Дрогба

- Жерард: Следната сезона ќе ја освоиме титулата

- Новак на само 65 бода од Надал

- Графите потпиша за Ал Ахли

- Михајловиќ: Сакам да останам во Фиорентина

- Ривер Плата ќе игра бараж за опстанок

- Мареј: За мене Надал е најдобар тенисер на светот

- Ферари го сака Џејсон Батон

- Кануте останува во Севиља

- Амброзини: Барса е над сите

- Галатасарај ги бара Форлан и Рејес

- Челзи дава 50 мил.фунти за Агуеро

 

                                      9 Јуни 2011

- Клосе потпиша за Лацио

- Барса одвои 45 мил.евра за трансфери

- Грегорио Манцано нов тренер на Атлетико Мадрид

- Дрогба сака трансфер во Тотенхем

- Јон Дал Томасон ја завршува кариерата

- Милан и Интер Суперкупот ќе го играат во Пекинг

                                8 Јуни 2011

- Јордан Хендерсон потпиша за Ливерпул

- Луис Енрике нов тренер на Рома

- Можна трампа Пандев - Паласио

- Нагамото останува во Интер

- Ноер потпиша за Баерн до 2016г.

- Манчестер нуди размена Нани за Снајдер

- Реал повторно во трка по Нејмар

- Реднап бара три засилувања за новата сезона

- Гатузо ги одби милионите на Анжи

- Дел Боске најдобар тренер во историјата на Шпанија

- Дортмунд: Кагава не е на продажба

- Далас израмни со Мајами 2:2

- Робињо: Не ни треба нови играчи

                                6 Jуни 2011

- Барса нуди 30 мил.евра + Кркиќ за Санчес

- Џузепе Санино нов тренер на Сиена

- Ливерпул и Арсенал го сакаат Бојан Кркиќ

- Морати негира трампа Кака-Маикон

- Дидие Дешамп останува во Марсеј

- Анџелоти ќе земе една година пауза

- Баерн и Клосе се разделија

- Перез: Мурињо е најдобриот тренер во светот

- Гигс во афера со сопругата на брат му

- Роналдо ќе се прости од фудбалот

- Насри: Незнам дали ќе останам во Арсенал

- Матераци ќе го напушти Интер?

- Ибра: Среќен сум во Милан и останувам тука

                               4 Јуни 2011

- Виља: На Фабрегас местото му е во Барса

- Липи: Конте е вистинскиот избор

- Луис Гарсија е нов тренер на Гетафе

- ПСЖ дава 15 мил.евра за Бербатов

- Муслера се сели во Галатасарај

- Прандели: Италија ќе биде уште подобра

- Пирло: Италија ќе игра како Шпанија

- Нигерија-Аргентина била наместена?

- Лука Тони останува во Јувентус

- Интер и Јувентус го бараат Бастос

- Леман потпишува за Шалке?

                               3 Јуни 2011  

- Мурињо: Бензема и Игуаин не се на продажба

- Бред Фридел потпиша за Тотенхем

- Пато подготвен за Копа Америка

- Морати: Санчез можеби,а ништо од Де Роси

- Микеле Пациенца потпиша за Јувентус

- Арсенал бара 56 мил.евра за Фабрегас

- Бојан сака да остане во Барселона

- Наполи и Рома го бараат Трезеге

- Марк Хјуз го напушти Фулам

- Стефано Пиоли на клупата на Палермо

- Јенс Леман се враќа во Бундеслигата

- Клосе потпишува за Лацио?

- Леброн: Дирк е опасен и кога е повреден

- Оксер остана без тренер

- Роналдо: Срекен сум во Реал, не заминувам

- Астон Вила го бара Анџелоти

- Агуеро: Сакам кариерата да ја продолжам во Шпанија

- Рома му нуди на Енрике 1,5 мил.еврапо сезона

 

                              2 Јуни 2011  

- Ноер и Рафиња потпишаа за Баерн Минхен

- Три месеци пауза за Пујол

- Жерар Улие ја напушти Астон Вила

- Интер ги бара Де Роси и Асамоа

- Хидинк подготвен за враќање во Челзи

- Дидие Дешамп преговара со Рома

- Катанија и Симеоне ја прекинаа соработката

- Шакил О’нил ја заврши кариерата

- Ибрахимовиќ: Сигурно останувам во Милан

- Нигерија ја победи Аргентина со 4:1

                                1 Јуни 2011

- Палермо го отпушти Делио Роси

- Џузепе Сињори уапсен поради местење натпревари

- Венгер: Можеме да го загубиме Насри

- Јувентус заинтересиран за Игуаин

- Барселона го бара Тиаго Силва

- Пандев: Останувам во Интер

- Тотенхем бара 75 мил.фунти за Бејл и Модриќ

- Федерер: Новак е под притисок

- Блатер четврти мандат во ФИФА

- Барса заинтересирана за Роси од Виљареал

- Милито не размислува да си замине од Интер

- Пол Сколс ја заврши кариерата

                                   30 Maj 2011

- Леонардо: Убаво е да се заврши сезоната со насмевка

- Монако се сели во втора лига

- Суспензии за Бин Хамам и Ворнер

- Луис Енрике: Рома е атрактивна понуда

- Ајачио и Дижон нови прволигаши во Франција

- Рафиња во Баерн Минхен

- Зампарини: Интер знае само да краде

- Бензема: Барса е незапирлива

- Интер го освои италијанскиот куп

- Новак: Задоволен сум,одиграв без грешка

- Троицки: Како да трчав маратон

- Барселона е првак на Европа и во ракомет

- Марадона: Меси е новиот Марадона

                                   29 Maj 2011

- Фергусон: Нема подобар тим од Барселона

- Нејмар се поблиску до Челзи

- Нани и Бербатов си заминуваат од Јунајтед?

- И Баерн во трка по Агуеро

- Гвардиола: Останувам уште една година

- Макерано ја посвети победата на навививачите на Ливерпул

- Пипен: Леброн би можел да го симне Џордан од тронот

- Ван Дер Сар: А сакав убаво да се збогувам...

- Фердинанд: Овие се одлични, нема што.

- Алардајс нов тренер на Вест Хем

- Леброн Џејмс: Не сум подобар од Џордан

- Виља: Ни се исплати трудот

- Видиќ: Можеме само да му честитаме на подобриот

- Хидинк: Ќе размислам за понудата на Челзи

- Голема чистка во Астон Вила

                                 26 Maj 2011 

- Валдано си замина од Реал Мадрид

- Интер: Маикон не оди никаде

- Мехенгладбах избори опстанок

- Базел повторно шампион на Швајцарија

- Анжи му нуди 10 мил.евра плата на Гатузо

- Зидан кандидат на местото на Валдано

- Штурм шампион на Австрија

- КПР го бара Анџелоти за тренер

- Видиќ: Барселона не е само Меси

- Липи: Спремен сум за враќање

- Новицки го однесе Далас во големото финале

- Де Геа наследник на Ван Дер Сар

- Мајк Браун нов тренер на Лајкерси

- Касано останува, Легротаље си заминува

- Меси: Ова е најсилната Барселона во која сум играл

- Фергусон: Ја прифаќам улогата на аутсајдер

- Ујфалуши: Агуеро ќе оди во Реал

                                25 Maj 2011

- Гвардиола: Нема фаворити во финалето

- Гери Невил се прости од фудбалот

- Сидорф во Милан уште една година

- Венгер нуди 40 мил.евра за Бензема

- Алегри: Мурињо е патетичен и беден

- Ван Бастен на клупата на Челзи?

- Клиши: Го напуштам Арсенал

- Пандев се сели во Наполи?

- Интер негира заминување на Маикон

- Ван Нистелрој пред трансфер во Малага

- Челзи му нуди нов договор на Дрогба

                                 23 Maj 2011

- Челзи го отпушти Анџелоти

- Удинезе во ЛШ, Ди Натале најдобар стрелец

- Шалке го освои купот на Германија

- Ла Коруња по 20 год. се сели во втора лига

- Роналдо со 40 гола постигна нов рекорд

- Фергусон: Ова е посебна титула

- Лил со двојна круна во Франција

- Бирминген и Блекпул испаднаа од Премиер

- Четврти трофеј на Порто сезонава

- Слован шампион на Словачка

- Биелса нов тренер на Севиња?

- Дел Нери: Немав тим за големи дела

- Лацио и Рома во Лига Европа

- Руни: Колективен успех

- Хамшик: Понудата на Милан ме исполнува

- Раул: Ова е повеќе од титула

- Пато ја пропушта Копа Америка

- Удинезе одби 35 мил.евра за Суарез

- Дел Пиеро: Сите сме разочарани

                                 21 Maj 2011  

- Фергусон и Видиќ најдобри во Англија

- Пирло се расплака на последниот тренинг

- Де Геа за две недели во Манчестер Јунајтед

- Роси се договорил со Барса?

- Анџелоти: Нема да молам за да останам

- Ди Канио нов тренер на Свиндон

- Аршавин и Погребњак во Зенит?

- Бастос пред трансфер во Јувентус

- Андреас Отл ја засили Херта

- Дентињо во Шахтјор

- Буфон не оди во Рома

- Давид Трезеге се сели во Њујорк?

- Отказ за Дел Нери, Конте наследник?

- Сколари казнет шест натпревари

- Венгер: Фабрегас може да оди за 68 мил.евра

- Лотар Матеус се враќа во Партизан?

                             20 Maj 2011

- Евер Банега во Интер?

- Тевез: Го напуштам Сити

- Пато: Сакам да бидам како Малдини

- Милан нуди 40 мил.евра за Фабрегас

- По трет пат Терим во Галатасарај

- Реал го продава Роналдо за 170 мил.евра

- Амброзини уште една сезона во Милан

- Родик не игра на Ролан Гарос

- Хамит Алтинтоп потпиша за Реал Мадрид

- Кавани во Наполи до 2016 година

- Раул останува во Шалке

                                19 Maj 2011

- Новак: Се почна од Дејвис купот

- Лил на бод до титлутата

- Арсенал му нуди нов договор на Ван Перси

- Порто победник во Лига Европа

- Јуве подготвува понуда за Рибери

- Дел Пиеро: Сите сме криви

- Костакурта тренер на Хајдук?

- Волфсбург на Диего губи 9 мил.евра

- Газета: Пирло се договорил со Јуве

- Арсенал му нуди 90,000 фунти неделно на Ван Перси

- Диего казнет 500,000 евра

- Таиво ги помина лекарските прегледи во Милан

- Јунајтед го сака Бензема

- Откажан натпреварот Ангола- Реал Мадрид

- НБА: Мајами израмни во Чикаго

                                 18 Maj 2011

- Ноер: Зошто сум Јуда ако си одам?

- Рамос: Мурињо не е единствениот виновник

- Фабрегас не оди на Вембли

- Адебајор: Сеуште имам кошмари

- Морати: Бенитез беше грешка

- Анри го повикува Пирез во Њујорк Ред Бул

- Ридинг и Свонси во Премиер лига

- Генк шампион на Белгија

- Манчини: Тевез сака да остане

- Тотенхем го сака Дрогба

- Инзаги и Неста ги продолжија договорите

- Пирло си заминува од Милан

- Ди Канио сака да биде тренер на Вест Хем

- Дел Потро ќе биде спремен за Ролан Гарос

- Сити и Интер во војна за Санчес

- Бејл може да си оди за 40 мил.фунти

- Магат: Не знаеме што понатаму со Диего

- Роналдо во Манчестер Сити?

- Агуеро бара да си замине?

- Конте ќе го води новиот Јувентус

- Клосе се сели во Примера?

- Торстен Фрингс го напушта Вердер

- Кројф предвидува нова ера за Ајакс

- Валенсија загреана за Бојан Кркиќ

- Станковиќ не сака да си оди од Интер

- Флорес на клупата на Севиља?

- Кака: Сакам да останам во Реал

- Диего или си оди за 10 мил.евра или во 4-та лига

- Маркизио во Јувентус до 2016 година

                                  16 Maj 2011

- Венгер: Ги прифаќам свирежите

- Роналдо: Не очекував толку голови

- Џоковиќ пак го победи Надал

- Вест Хем му даде отказ на Аврам Грант

- Бербатов: Оваа титула ми е поважна од првата

- Ленс испадна од првата француска лига

- Челзи дава 15 мил.евра за Аршавин

- Џоковиќ: Ова е неверојатно

- Отелул шампион на Романија

- Галијани: Ништо од Кака и Есиен

- Висла шампион на Полска

- Вест Хем испадна од Премиерлигата

- Наполи во Лигата на Шампионите

- Лил до трофејот после 56 години

- Роналдо го изедначи рекордот во Ла Лига

- Тотенхем го освои Енфилд

- Хулк од Порто слободен за 100 мил.евра

- Марадона тренер на Ал Васл од Дубаи

                               15 Maj 2011

- Рома без ЛШ , Јуве без Лига Европа

- Сампдорија испадна во Серија Б

- Ајакс шампион по седум години

- Ренџерс ја одбрани титулата

- Џузепе Роси вреди 30 мил.евра

-Тевез: Незнам дали ќе останам во Сити

- Бекам најбогат фудбалер во Британија

- Бензема не си оди од Реал

- Јунајтед шампион по 19-ти пат

- Тони се сели во Бразил?

- Стонер победник на ГП на Франција

- Мурињо: Фергусон е мојата инспирација

- Гомез најдобар стрелец во бундеслигата

- Венгер: Ќе се засилиме на секоја позиција

- Сколс се повлекува?

- Фергусон: Нашето време допрва доаѓа

- Манчини го сака Жигиќ во Сити

- Порто шампион без пораз

- Ван Нистелрој се враќа во Англија

- Марадона најде работа во Дубаи

- Прв трофеј на Сити по 35 години

                                 14 Maj 2011

- Киелини: Не одам никаде

- Интер: Ништо од Тевез

- Берлускони: Кака го чекаме со раширени раце

- Блатер: Без мене ФИФА ќе пропадне

- Вам Бомел се надева дека ќе остане

- Интер го сака Пјанич

- Манчини: Тевез може да си оди ако е несреќен

- Реал ја одби понудата на Јуве за Бензема

 

                               12 Maj 2011

- Перез: Купот е само почеток

- Барселона шампион на Шпанија

- Леонардо: Добар крај за тешка сезона

- Ноер во Баерн за 25 мил.евра

- Нападнат тренерот на Селтик

- Контравезна Куп титула на Партизан

- Тери сака Анџелоти да остане

                                11 Maj 2011

- Трезеге повторно во Италија?

- Занети во клубот “1000“

- Пирло и официјално во Јувентус?

- Палермо во финале на Купот на Италија

- Манчини го вика Ибрахимовиќ во Сити

- Барселона на бод до титула

- Реал нуди 40 мил.евра за Тевез

- Баерн ја зголеми понудата за Ноер

- Манчини: Со Фабрегас ќе бидеме шампиони

- Нов корумпиран скандал во ФИФА

- Рекордна посетеност во Бундеслигата

- Нова кавга меѓу Мурињо и Валдано

 

                               9 Maj 2011

- Сахин и официјално во Реал Мадрид

- Фабио Контрао сепак во Баерн?

- Монтоливо се договорил со Интер?

- Леонардо: Милан го заслужи Скудетото

- Јуве го продава Мело?

- Пепе: Алвеш знае дека не го допрев

- Фергусон: Сега нема да згрешиме

- Касано: Конечно освоив нешто

- Вебер: Ветел е моментално недостижен

- Гвардиола: Останувам уште една година во Барса

- Џилардињо: Сакам да останам во Фиорентина

- Есиен се враќа во репрезентацијата

- Кавани останува во Наполи

- Лил ја зголеми предноста на врвот

- Кутињо е среќен за погодокот

- Тери: Првото полувреме беше решавачко

 

                                 8 Maj 2011

- Сега и Интер по Насри

- Менез се понезадоволен 

- Викни го Ибра за да земеш титула

- Реал ја разби Севиља

- Фергусон: Ќе го водам Јунајтед и следната сезона

- Гатузо: Сите не отпишаа, но...

- Надал: Новак е фаворит во финалето

- КПР без казна, од следната сезона во Премиер лига

- Сиена и Аталанта се враќаат во Серија А

- Алегри: И понатаму не можам да поверувам

- НБА: Мемфис поведе, Бостон намали

- Монтела: Милан ја заслужи титулата

- Роналдо: Бевме многу мотивирани

- Малага му одржа лекција на Атлетико Мадрид

- Бордо остана без тренер

- Шахтјор ја одбрани титулата

- Крај на сезоната за Бејл

                               7 Мај 2011

- Хидинк и дефинитивно го одби Абрамовиќ

- Блан дава оставка?

- Венгер: Аршавин не си заминува

- Удинезе: Санчез не си оди под 30 мил.евра

- Михајловиќ: Во Милано по цел плен

- Дел Пјеро: Се чуствувам како во 1993 год.

- УЕФА го казни Мурињо со 5 натпревари и 50,000 евра

- Азаренка и Квитова финалисти во Мадрид

- Ветел на пол позиција во Истамбул

- Анџелоти: Нема да се враќам во Италија

- Мурињо не знае за што е казнет, бара објаснување

- Астон Вила го бара Бенитез 

- Зидан е задоволен од соработката со Мурињо

- Балотели: Го слушам само Виера

- Мијатовиќ спортски директор на Челзи?

- Интер го бара Роси и Хулк

- Кака на трансфер листа?

 

                               6 Mај 2011

- Тотенхем е спремен да го продаде Ленон?

- Гигс: Нема да играме на нула против Челзи

- Aлтинтоп нова мета на Реал Мадрид

- Агуеро: Ќе останам во Атлетико уште три години

- Морати има план за Гвардиола

- Чави: Јунајтед е фаворит

- УЕФА: Седум натпревари казна за Мурињо?

- Агент: Есиен не преминува во Милан

- Сахин од понеделник во Реал?

- Фалкао го сруши рекордот на Клинсман

- Ираклис исфрлен од првата грчка лига

- Занети: Видиќ ќе го подигне пехарот

- Дел Пјеро го продолжи договорот со Јуве

- Порто за Хулк бара 100 мил.евра

- Порто и Брага во финале на Лига Европа

- Фергусон: Способни сме да ја освоиме ЛШ

                               4 Maj 2011

- Моџи: Дел Нери останува тренер на Јуве

- Роналдо: Следниот пат веднаш дајде им го пехарот

- Интер: Пандев и пари за Робен

- Бејл: Не сум толку добар како што велат

- Калдерон: Нема оправдување за неуспехот

- Џоковиќ во Мадрид ја продолжува серијата

- Макси Родригез сака да остане во Ливерпул

- Пачука ги стави сите играчи на трансфер листата

- Де Блекер задоволен како судел

- Биелса на местото на Мурињо?

- Јуве нема да плати 18 мил.евра за Аквилани

- Дел Пјеро: Секој следен натпревар е важен

- Тевез слободен за 55 мил.евра

- Роналдо: Беше тоа невозможна мисија

- Мурињо и Адебајор си одат?

- Раул оптимиста, Ноер не оди во Јунајтед

- Баерн ги посакува Боатенг и Адебајор

- Милан спрема понуди за Есиен и Бејл

- Крај на сезоната за Де Роси и Перота 

- Мајами го дуплираше водството против Бостон

- Оклахома изедначи со Менфис

 

                               3 Maj 2011 

- Ван Дер Сар: Не чека тешка недела

- Дел Нери: Заслужено. Мело? Паметна борба

- Кројф: Реал е преголем клуб за да го толерира Мурињо

- Абрамовиќ планира 80 мил.фунти за засилувања

- Норвич повторно во Премиер лигата

- Пепе му донесе три бода на Јуве

- Федерер задоволен од формата во 2011 год.

- Модриќ: Бевме многу подобри од Челзи

- Берлускони подготви 70 мил.евра за засилувања

- Абидал се врати на тренинзите

- Арсенал - си оди Аршавин, доаѓа Бојан Кркич?

- Џоковиќ: Мојата работа е да победувам

- Фламини: Роналдињо најдобар, Ибра најлуд

- УЕФА го праќа Колина да го надгледува “Ел Класико“

                            2 Мај 2011

- Јуве, Лацио и Рома го бараат Крањчар

- Сами Хипија ја заврши кариерата

- УЕФА ја отфрли жалбата на Реал

- Ливерпул го бара капитенот на КПР- Адел Тарабт

- Михајловиќ нема план за летниот преоден рок

- Манчини: Ја заслуживме место во ЛШ

- Бекенбауер: Ако треба и 50 мил.евра за Ноер

- Венгер: Јунајтед ќе ја освои титулата

- Реал бара суспензија на шест играчи на Барса

- Евра: Само од нас зависи

- Реал Мадрид го купува Нури Сахин?

- Бекам: Ќе играм фудбал уште три години

- Хицфилд: Срамотно однесување на Мурињо

- Барселона и понатаму прави рекорди

- Анџелоти: Прав момент за голем натпревар

- Револт во Реал?

- Рома го губи трпението со Де Роси

- Морати: Нема да го распродадеме Интер

- Тоти: Римскиот крал не е мртов

- Алегри: Титулата е 99,9 % наша

- Фергусон: Судиите ќе му ја подарат титулата на Челзи

 

Каде за Нова Година!?

Ресторан Мементо

Рекреативен центар ИЗВОР

Депортиво новости

Анкета

На кој тим му се потребни најмногу засилувања?
 

Пријатели

Присутни

Има 3 гости присутни